Daily Archives: 18.04.2016
«Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի Ցուցադրությունների կազմակերպման և Մշակութային արժեքների հանրահռչակման, օգտագործման և մարքեթինգի բաժինների նախաձեռնությամբ՝ Հուշարձանների և տեսարժան վայրերի միջազգային օրվա առթիվ, միջոցառումներ են իրականացվել «Զվարթնոց» պատմամշակութային [...]
«ՍՊՈՐՏԻ ԺԱՌԱՆԳՈՒԹՅՈՒՆԸ» ԽՈՐԱԳՐՈՎ ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄ «ԳԱՌՆԻ» ԱՐԳԵԼՈՑ-ԹԱՆԳԱՐԱՆՈՒՄ
2017-10-31T16:07:27+00:00 18/04/2016|«Գառնի» պատմամշակութային արգելոց-թանգարան, Լրահոս|
Հուշարձանների և տեսարժան վայրերի պահպանության միջազգային օրը նշվել է նաև «Գառնի» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանում: «Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի մասնաճյուղ «Գառնի» արգելոց-թանգարանի աշխատակիցները՝ «Սպորտի ժառանգությունը» խորագրի ներքո, Գառնի համայնքի [...]
ԼՈՌՈՒ ՄԱՐԶՈՒՄ ՄԱՔՐՎԵԼ ՈՒ ԲԱՐԵԿԱՐԳՎԵԼ ԵՆ ՀՈՒՇԱՐՁԱՆՆԵՐԻ ՏԱՐԱԾՔՆԵՐԸ
2018-03-29T15:58:06+00:00 18/04/2016|Լոռի, Լոռի Հուշարձաններ, Լրահոս|
«Բանակ-կրթություն-մշակույթ» եռակողմ համագործակցության շրջանակում իրականացվող միջոցառումները Լոռու մարզում մեկնարկել են ապրիլի 15-ից: Վանաձորի երկու զորամասերի զինծառայողների և ՊՄՊ Լոռու մարզային ծառայության աշխատակիցների մասնակցությամբ այդ օրը սանիտարական [...]
ՍՊՈՐՏԱՅԻՆ ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄ ԱՐԳԵԼԻ ԶՈՐԱՄԱՍՈՒՄ
2021-11-17T14:10:54+00:00 18/04/2016|Կոտայք, Լրահոս|
Հուշարձանների և տեսարժան վայրերի պահպանության միջազգային օրվան նվիրված «Սպորտի ժառանգությունը» խորագիրը կրող համատեղ միջոցառում է անցկացվել Կոտայքի մարզի Արգել համայնքի N զորամասում: Մասնակիցները մեկ րոպե լռությամբ [...]
ՄԱՍՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ՕՐՎԱՆ ՆՎԻՐՎԱԾ ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄՆԵՐ ՇԻՐԱԿԻ ՄԱՐԶՈՒՄ
2021-11-17T14:13:16+00:00 18/04/2016|Շիրակ, Լրահոս|
Հուշարձանների և տեսարժան վայրերի պահպանության միջազգային օրվա առթիվ միջոցառումներ են անցկացվել նաև Շիրակի մարզում: «Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի ՊՄՊ Շիրակի մարզային ծառայության նախաձառնությամբ Արթիկի 3-րդ դպրոցի աշակերտները՝ [...]
ԲԱԶՄԱԹԻՎ ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄՆԵՐ ԱՇՏԱՐԱԿ ԵՎ ՈՒՋԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔՆԵՐՈՒՄ
2021-11-17T14:05:22+00:00 18/04/2016|Արագածոտն, Լրահոս|
Արագածոտնի մրազում Հուշարձանների և տեսարժան վայրերի պահպանության միջազգային օրվան նվիրված միջոցառումները սկսվել են ավելի վաղ: Մի շարք միջոցառումներ են իրականացվել Աշտարակ և Ուջան համայնքների հուշարձանների տարածքներում: [...]
ԱՐԱՐԱՏԻ ՄԱՐԶՈՒՄ ՄԱՔՐՎԵԼ ՈՒ ԲԱՐԵԿԱՐԳՎԵԼ ԵՆ ՄԻ ՇԱՐՔ ՀՈՒՇԱՐՁԱՆՆԵՐԻ ՏԱՐԱԾՔՆԵՐ
2021-11-17T14:07:52+00:00 18/04/2016|Արարատ, Լրահոս|
Ապրիլի 18-ին` Հուշարձանների և տեսարժան վայրերի միջազգային օրվա առիթով, սանիտարական մաքրման և բարեկարգման աշխատանքներ են իրականացվել Արարատի մարզի Վեդի, Այնթափ, Այգեզարդ, Նոր Խարբերդ, Ոսկետափ, Տափերական, Վերին [...]
ՍՊՈՐՏԱՅԻՆ ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄ ԿՈՏԱՅՔԻ ՄԱՐԶԻ ԴՊՐՈՑԱԿԱՆՆԵՐԻ ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ
2021-11-17T14:10:57+00:00 18/04/2016|Կոտայք, Լրահոս|
«Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի ՊՄՊ Կոտայքի մարզային ծառայության նախաձեռնությամբ և Աբովյան քաղաքի թիվ 2 հիմնական դպրոցի մասնակցությամբ կրթօջախի մարզադահլիճում տեղի է ունեցել Հուշարձանների և տեսարժան վայրերի պահպանության [...]
ՇՆՈՐՀԱՎՈՐԱՆՔ ՄԱՍՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ՏՈՆԻ ԱՌԻԹՈՎ
2016-04-18T09:31:09+00:00 18/04/2016|Լրահոս|
Հուշարձանների և տեսարժան վայրերի միջազգային խորհրդի /ԻԿՕՄՕՍ/ առաջարկով ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն 1983 թվականից ապրիլի 18-ը նշում է որպես Հուշարձանների և տեսարժան վայրերի միջազգային օր: Հայաստանը համաշխարհային ժառանգության կոնվենցիան [...]

Daily Archives: Monday April 18th, 2016
2017-10-31T16:12:58+00:00 18/04/2016|Историко-культурный музей -заповедник “Звартноц”, Новостная лента|
По случаю Международного дня памятников и исторических мест, отдел организации экспозиций и научно-методических работ совместно с отделом учета и развития культурных ценностей и коллекций ГНО «Служба [...]
МЕРОПРИЯТИЕ НА ТЕМУ «НАСЛЕДИЕ СПОРТА» В МУЗЕЕ-ЗАПОВЕДНИКЕ «ГАРНИ»
2017-10-31T16:07:27+00:00 18/04/2016|Историко-культурный музей-заповедник “Гарни”, Новостная лента|
Международный день памятников и исторических мест был отмечен также в историко-культурном музее-заповеднике «Гарни». Сотрудники музея-заповедника «Гарни», филиала ГНО «Служба по охране», совместно со средней школой N1, [...]
ОЧИЩЕНЫ И БЛАГОУСТРОЕНЫ ТЕРРИТОРИИ ПАМЯТНИКОВ МАРЗА ЛОРИ
2018-03-29T15:58:06+00:00 18/04/2016|Лори, Памятники Лори, Новостная лента|
С 15 апреля в марзе Лори стартовали мероприятия, осуществляемые в рамках трехстороннего сотрудничества «Армия-образование-культура». В этот день, с участием военнослужащих двух воинских частей Ванадзора и сотрудников [...]
СПОРТИВНОЕ МЕРОПРИЯТИЕ В ВОИНСКОЙ ЧАСТИ АРГЕЛ
2021-11-17T14:10:54+00:00 18/04/2016|Котайк, Новостная лента|
В воинской части N общины Аргел марза Ширак прошло совместное мероприятие «Наследие спорта», посвященное Международному дню памятников и исторических мест. Участники мероприятия минутой молчания почтили память [...]
МЕРОПРИЯТИЯ В МАРЗЕ ШИРАК, ПРИУРОЧЕННЫЕ К ПРОФЕССИОНАЛЬНОМУ ДНЮ
2021-11-17T14:13:16+00:00 18/04/2016|Ширак, Новостная лента|
В марзе Ширак прошли мероприятия, посвященные Международному дню памятников и исторических мест. По инициативе региональной службы ОИС Ширака ГНО «Служба по охране» учащиеся школы N 3 [...]
МНОГОЧИСЛЕННЫЕ МЕРОПРИЯТИЯ В ОБЩИНАХ АШТАРАК И УДЖАН
2021-11-17T14:05:22+00:00 18/04/2016|Арагацотн, Новостная лента|
Мероприятия в марзе Арагацотн, посвященные Международному дню памятников и исторических мест, стартовали раньше. По инициативе региональной службы ОИС Арагацотна ГНО «Служба по охране исторической среды и [...]
ОЧИЩЕНЫ И БЛАГОУСТРОЕНЫ ТЕРРИТОРИИ РЯДА ПАМЯТНИКОВ МАРЗА АРАРАТ
2021-11-17T14:07:52+00:00 18/04/2016|Арарат, Новостная лента|
18 апреля, в Международный день памятников и исторических мест, были проведены работы по санитарной очистке и благоустройству территорий памятников погибшим в Первой мировой войне и памятников [...]
СПОРТИВНОЕ МЕРОПРИЯТИЕ С УЧАСТИЕМ ШКОЛЬНИКОВ МАРЗА КОТАЙК
2021-11-17T14:10:57+00:00 18/04/2016|Котайк, Новостная лента|
По инициативе региональной службы ОИС Котайка ГНО «Служба по охране» в спортзале средней школы N2 города Абовяна прошло мероприятие «Наследие спорта», посвященное Международному дню памятников и [...]