Daily Archives: 01.12.2016
«Թանգարանային ցուցադրությունների կազմակերպման հիմունքներ» աշխատությունը (հեղինակ` «Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի՝ ֆոնդերի գծով տեղակալ, Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի դասախոս Լիաննա Գևորգյան) առաջին քայլն է [...]
ԱՐԵՎՄՏՅԱՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀՈՒՇԱՐՁԱՆՆԵՐԸ ՆԵՐԿԱՅԱՑՎԵԼ ԵՆ ԲԵՐԴՈՒՄ
2018-03-29T16:00:17+00:00 01/12/2016|Տավուշ, Լրահոս|
«Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի գիտամեթոդական աշխատանքների և ցուցադրությունների բաժնի և ՊՄՊ Տավուշի մարզային ծառայության նախաձեռնությամբ Բերդ քաղաքում բացվել է «Հուշարձաններ. խոսուն վկաներ» խորագիրը կրող ցուցահանդեսը: Ներկայացվել են [...]
ՊԱՏԱՆԻ ԹԱՆԳԱՐԱՆԱԳԵՏՆԵՐԸ ՀԱՅՏՆԻ ԹԱՆԳԱՐԱՆՆԵՐՈՒՄ ՎԻՐՏՈՒԱԼ ՇՐՋԵԼՈՒ ՀՆԱՐԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆ ԵՆ ՈՒՆԵՑԵԼ
2018-03-29T15:55:51+00:00 01/12/2016|Արմավիր, Լրահոս|
«Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի և Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի նախաձեռնությամբ անցկացվող «Պատանի թանգարանագետ» խմբակը երկու շաբաթ շարունակ Արմավիրի գրադարանում է հավաքել Միասնիկյան, Խանջյան համայնքների [...]

Daily Archives: Thursday December 1st, 2016
Работа «Основы организации музейных выставок» (автор - заместитель директора ГНО «Служба по охране» по фондам, преподаватель Ереванского Государственного Педагогического Университета Лианна Геворкян) является первой среди публикаций [...]
В ГОРОДЕ БЕРД БЫЛИ ПРЕДСТАВЛЕНЫ ПАМЯТНИКИ ЗАПАДНОЙ АРМЕНИИ
2018-03-29T16:00:17+00:00 01/12/2016|Тавуш, Новостная лента|
По инициативе отдела научно-методических работ и выставок ГНО «Служба по охране» и региональной службы ОИС Тавуша в городе Берд открылась выставка «Памятники. Красноречивые свидетели». На выставке [...]
ЮНЫЕ МУЗЕЕВЕДЫ ВИРТУАЛЬНО ПОСЕТИЛИ ИЗВЕСТНЫЕ МУЗЕИ
2018-03-29T15:55:51+00:00 01/12/2016|Армавир, Новостная лента|
По инициативе ГНО «Служба по охране» и Армянского Государственного Педагогического Университета имени Хачатура Абовяна кружок «Юный музеевед» в библиотеке Армавира уже две недели, собирает школьников из [...]