Daily Archives: 18.04.2017
«Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի, Խաչատուր Աբովյանի անվան պետական մանկավարժական համալսարանի պատմության և իրավագիտության, կուլտուրայի ֆակուլտետների, համալսարանի թանգարանի նախաձեռնությամբ նշվել է Հուշարձանների և տեսարժան վայրերի միջազգային օրը։ Մի [...]
ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄՆԵՐ ՎԱՅՈՑ ՁՈՐԻ ՄԱՐԶՈՒՄ
2018-03-29T16:00:40+00:00 18/04/2017|Վայոց Ձոր|
Հուշարձանների և տեսարժան վայրերի միջազգային օրվան ընդառաջ միջոցառումների շարք է անցկացվել Վայոց ձորի մարզում: Մասնավորապես` Արենիի միջնակարգ դպրոցում բացվել է «Տուրիզմը իմ համայնքում» խորագրով լուսանկարների ցուցահանդես: [...]
ԲԱՑ ԴԱՍ, ՍԱՆՄԱՔՐՄԱՆ ԵՎ ԲԱՐԵԿԱՐԳՄԱՆ ԱՇԽԱՏԱՆՔՆԵՐ ԱՐԱՐԱՏԻ ՄԱՐԶՈՒՄ
2018-03-29T15:53:45+00:00 18/04/2017|Արարատ, Լրահոս|
ՊՄՊ Արարատի մարզային ծառայության նախաձեռնությամբ ապրիլի 18-ին՝ Հուշարձանների և տեսարժան վայրերի միջազգային օրվան ընդառաջ, անցկացվել է բաց դաս, սանմաքրման, բարեկարգման աշխատանքներ և ծառատունկ Վեդի քաղաքի Երկրորդ [...]
ՊՈԱԿ-Ի ՏՆՕՐԵՆ ԱՐԱ ԹԱՐՎԵՐԴՅԱՆԻ ՇՆՈՐՀԱՎՈՐԱՆՔԸ ՄԱՍՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ՏՈՆԻ ԱՌԹԻՎ
2017-04-20T15:04:39+00:00 18/04/2017|Լրահոս|
Հուշարձանների և տեսարժան վայրերի միջազգային խորհրդի /ԻԿՕՄՕՍ/ առաջարկությամբ՝ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն 1983 թ.-ից ապրիլի 18-ը նշում է որպես Հուշարձանների և տեսարժան վայրերի միջազգային օր: «Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական [...]

Daily Archives: Tuesday April 18th, 2017
МЕЖДУНАРОДНЫЙ ДЕНЬ ОХРАНЫ ПАМЯТНИКОВ И ДОСТОПРИМЕЧАТЕЛЬНЫХ МЕСТ. РУКОТВОРНЫЕ И НЕРУКОТВОРНЫЕ ПАМЯТНИКИ.
2017-04-21T16:27:02+00:00 18/04/2017|Новостная лента|
По инициативе ГНО “Служба охраны памятников”, факультетов культуры, истории и юридического факультета Государственного педагогического университета им. Хачатура Абовяна, а также университетского музея был отмечен Международный день [...]
МЕРОПРИЯТИЯ В ВАЙОЦ ДЗОРЕ
2018-03-29T16:00:40+00:00 18/04/2017|Вайоц Дзор|
В связи с Международным днем охраны памятников и достопримечательных мест в марзе Вайоц дзор проведены ряд мероприятий. В частности, в средней школе с. Арени открылась выставка [...]
ОТКРЫТЫЙ УРОК, РАБОТЫ ПО ОЧИСТКЕ И БЛАГОУСТРОЙСТВУ ТЕРРИТОРИЙ ПАМЯТНИКОВ
2018-03-29T15:53:45+00:00 18/04/2017|Арарат, Новостная лента|
По инициативе службы ИКО марза Арарат в связи с отмечаемым 18 апреля Международным днем охраны памятников и достопримечательных мест в г. Веди проведены открытые уроки, работы [...]