Daily Archives: 21.05.2018
ՊՄՊ Արարատի մարզային ծառայության և  ՊՈԱԿ-ի Մշակութային միջոցառումների կազմակերպման և մարքեթինգի բաժնի նախաձեռնությամբ Թանգարանների  միջազգային  օրվան  նվիրված` «Նուռն ու խաղողը  հայ միջնադարյան ճարտարապետության  զարդաքանդակներում» խորագիրը կրող [...]
ՊՄՊ  Սյունիքի  մարզային  ծառայությունը  հուշարձանների պահպանությանն  ուղղված  աշխատանքներից  զատ, ակտիվ համագործակցում է նաև մարզի հանրակրթական  դպրոցների հետ: ՊՄՊ մարզային ծառայության պատասխանատուները  պարբերաբար բաց դասեր ու էսքուրսիաներ [...]
2018-07-18T11:48:37+00:00 21/05/2018|«Արփի» բնապատմական արգելոց, «Գլաձորի համալսարան» պատմամշակութային արգելոց-թանգարան, Լրահոս|
«Թանգարանների միջազգային օրվա»  և «Թանգարանների գիշեր» օրերի շրջանակում միջոցառումներ են անցկացվել Վայոց ձորի մարզի տարբեր համայնքներում: Մասնավորապես` «Գլաձորի համալսարան» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանում և Վերնաշեն համայնքի միջնակարգ դպրոցում [...]
Տարիներ շարունակ Վայոց ձորի մարզի Թառաթումփ համայնքի բնակիչ Դենիկ Ոսկանյանի տնամերձ հողամասում է գտնվում 13-րդ դարով թվագրվող խաչքար, որն ընդգրկված է պետական սեփականություն համարվող և օտարման [...]

Daily Archives: Monday May 21st, 2018
По инициативе региональной службы ОИС Арарата и oтделa по организации культурных мероприятий и маркетинга ГНО, по случаю Международного дня музеев, в городской библиотеке г. Веди открылась [...]
Региональная служба ОИС Сюника, помимо работ по охране памятников, также активно сотрудничает с общеобразовательными школами марза. Ответственные лица региональной службы ОИС периодически проводят здесь открытые уроки [...]
2018-07-18T11:48:37+00:00 21/05/2018|Природо-исторический заповедник “Арпи”, Историко-культурный музей-заповедник “Университет Гладзорa”, Новостная лента|
В рамках событий «Международный день музеев» и «Ночь музеев» в нескольких общинах марза Вайоц Дзор были проведены различные мероприятия. В частности,  в историко-культурном музее-заповеднике «Университет Гладзора» [...]
На протяжении нескольких лет на придомовом земельном участке жителя общины Таратумб марза Вайоц Дзор Деника Восканяна располагается хачкар, который датируется 13-ым веком и  включен в список [...]