Monthly Archives: September 2018
«Եվրոպական ժառանգության օրեր»  ծրագրի շրջանակում «Արփի» արգելոցի նախաձեռնությամբ  Արենիի  մշակույթի տանը կազմակերպվել է «Կիսվելու արվեստ․ազգային պարարվեստ»  խորագրով միջոցառում-հանդիպում։ Միջոցառմանը ներկա էին Վայոց ձորի ՊՄՊ մարզային ծառայության, [...]
ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ԽՈՐՀՐԴԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ ՍՅՈՒՆԻՔԻ ՄԱՐԶՈՒՄ
2018-10-02T14:27:16+00:00 28/09/2018|«Զորաց քարեր» բնակատեղի» պատմամշակութային արգելոց, Լրահոս|
«Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն»  ՊՈԱԿ-ի  տնօրեն  Արա Թարվերդյանը,  տնօրենի` գիտական  աշխատանքների  գծով  տեղակալ  Կարեն  Փահլևանյանը  աշխատանքային խորհրդակցություն  են  անցկացրել  Սյունիքի  մարզային  ծառայության ու  [...]
ԼԱՐԱԽԱՂԱՑՈՒԹՅԱՆ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՄ ԱՄԲԵՐԴՈՒՄ
2018-10-02T11:34:01+00:00 24/09/2018|Արագածոտն, Լրահոս|
«Ամբերդ  ամրոց»  պատմամշակութային  արգելոցում  երեկ  տոնական  մթնոլորտ էր:  Ազգային  ավանդույթներով,  երգ  ու  պարով  ուղեկցվող  միջոցառումը  սկսվել է  ամրոցի  մուտքից:  Լարախաղացն ու  ծաղրածուն բեմականացված, հետաքրքիր ողջույնից  հետո [...]
«ԶՎԱՐԹՆՈՑ» ԿՎԱՐՏԵՏԻ ՀԱՄԵՐԳԸ` «ԶՎԱՐԹՆՈՑ»-ՈՒՄ
2018-10-01T15:05:36+00:00 24/09/2018|«Զվարթնոց» պատմամշակութային արգելոց-թանգարան, Լրահոս|
«Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի լավագույն բարեկամ «Զվարթնոց» կվարտետը տոնական գեղեցիկ երեկո է պարգևել  «Զվարթնոց» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանի այցելուներին: Սեպտեմբերի 21-ին` Հայաստանի Անկախության տոնի [...]
ԿԻՍՎԵԼՈՒ ԱՐՎԵՍՏԸ․ ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄՆԵՐ «ԼՈՌԻ ԲԵՐԴ»-ՈՒՄ և «ԳԼԱՁՈՐԻ ՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆ»-ՈՒՄ
2018-11-06T12:04:51+00:00 24/09/2018|«Լոռի բերդ» քաղաքատեղի» պատմամշակութային արգելոց, Uncategorized, Լրահոս|
«Մշակութային ժառանգության եվրոպական տարի․ կիսվելու արվեստը» խորագրով միջոցառումներ են անցկացվել «Լոռի բերդ» քաղաքատեղի» պատմամշակութային արգելոցում։ Մասնաճյուղի վարիչ Կիմիկ Սերոբյանը Լոռի բերդ համայնքի երեխաների համար անցկացրել է [...]
ԱՍՏՂԱԴԻՏՈՒՄՆԵՐ «ԳԱՌՆԻ» ԱՐԳԵԼՈՑ-ԹԱՆԳԱՐԱՆՈՒՄ
2018-11-06T11:28:26+00:00 24/09/2018|«Գառնի» պատմամշակութային արգելոց-թանգարան, Լրահոս|
Եվրոպական ժառանգության օրերի շրջանակում, «Եվրոպական ժառանգության տարի. կիսվելու արվեստը» խորագրի ներքո, ՀՀ մշակույթի նախարարությունը «Գուդրայք Ջոն» աստղասերների ՀԿ-ի հետ համատեղ «Գառնի» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանում աստղադիտում էր կազմակերպել: [...]
ԱՆԿԱԽՈՒԹՅԱՆ ՏՈՆԻՆ ՆՎԻՐՎԱԾ ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄ «ԳԱՌՆԻ»-ՈՒՄ
2018-10-01T14:59:34+00:00 20/09/2018|«Գառնի» պատմամշակութային արգելոց-թանգարան, Լրահոս|
«Գառնի» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանի և Գառնի համայնքի նախաձեռնությամբ  սեպտեմբերի 22-ին Հայաստանի անկախության տոնին նվիրված միջոցառում կանցկացվի։  Ժամը 15:00-ին  համայնքում կվերաբացվի  արցախյան պատերազմում  զոհված  ազատամարտիկների  հիշատակը  հավերժացնող հուշակոթողը: [...]
ՈՒՂՂՎԵԼ ՈՒ ԿԱՆԳՆԵՑՎԵԼ ԵՆ ԽԱՉՔԱՐԵՐ
2018-09-18T13:40:41+00:00 18/09/2018|Արարատ, Տավուշ, Լրահոս|
«Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի ՊՄՊ մարզային ծառայություններում շարունակվում են «Խաչքարերին նոր կյանք» ծրագրի իրականացման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները։ ՊՄՊ Արարատի մարզային ծառայության աշխատակիցների և մի խումբ սրտացավ կամավորի [...]
ԿԿԱԶՄՎԻ ԳՈՒՐՈՍԻ ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐԻ ԱԼԲՈՄ
2018-10-31T11:41:16+00:00 18/09/2018|Սյունիք, Լրահոս|
Ինքնուս լուսանկարիչ, գեղանկարիչ,  ՀԽՍՀ վաստակավոր նկարիչ Գուրոսի (Գուրգեն Պարոնյան) Սյունիքի մասին պատմող ֆոտոխրոնիկան գիտահետազոտական, փաստավավերագրական  նշանակություն  ունի։  Դրանց մի զգալի հատված՝ բնօրինակ սևանկարներ պահպանվում  է  «Պատմամշակութային [...]
ՏՈՆԱԿԱՆ ՀԱՄԵՐԳ «ԶՎԱՐԹՆՈՑՈՒՄ»
2018-10-08T10:24:36+00:00 18/09/2018|«Զվարթնոց» պատմամշակութային արգելոց-թանգարան, Լրահոս|
Սեպտեմբերի 21-ին, ժամը 19: 00-ին  Հայաստանի Անկախության տոնի առիթով «Զվարթնոց» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանում հոգևոր ու հայրենասիրական երգերի կատարումներով, որոնք կհնչեն «Գամմա» նվագախմբի ուղեկցությամբ, հանդես կգա  «Զվարթնոց» կվարտետը` [...]
ԵՎՐԱՄԻՈՒԹՅԱՆ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅԱՆ ՂԵԿԱՎԱՐ ՊՅՈՏՐ ՍՎԻՏԱԼՍԿԻՆ ԱՅՑԵԼԵԼ Է ՄԵԾԱՄՈՐ ՀՆԱՎԱՅՐ
2018-09-17T14:01:41+00:00 17/09/2018|«Մեծամոր» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարան, Լրահոս|
Օգոստոսի 31-ից Մեծամոր հնավայրի տարածքում վերսկսվել են հայ-լեհական հնագիտական արշավախմբի աշխատանքները: Պեղումները  իրականացվում են Մեծամորի միջնաբերդից  հյուսիս արևելք տարածվող  քաղաքային թաղամասում: Առանձնացված երկու մեծ տեղամասերում պեղվում [...]
ՊՈԱԿ-Ի ՓՈԽՏՆՕՐԵՆՆ ՈՒ ԳԻՏՆԱԿԱՆ ՔԱՐՏՈՒՂԱՐԸ ՄԱՍՆԱԿՑԵԼ ԵՆ ԿԱԶԱՆՈՒՄ ԱՆՑԿԱՑՎԱԾ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԽՈՐՀՐԴԱԺՈՂՈՎԻՆ
2018-12-18T15:32:01+00:00 14/09/2018|Լրահոս|
ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի  կազմակերպության հովանու ներքո, օրերս  Կազանում անց է կացվել   «Քաղաքակրթությունների երկխոսության և միջազգային համագործակցության նոր ձևերի որոնում» խորագրով միջազգային խորհրդաժողով, որի «Միջմշակութային և միջկրոնական երկխոսություն․ փոխառնչությունների [...]

Monthly Archives: September 2018
2018-10-22T09:53:51+00:00 28/09/2018|Историко-культурный музей -заповедник “Звартноц”, Новостная лента|
В рамках программы «Дни европейского наследия», по инициативе природно-исторического заповедника «Арпи» в Доме культуры Арени было организовано мероприятие-встреча под названием «Искусство делиться - национальное танцевальное искусство». [...]
НАБЛЮДЕНИЯ ЗА ЗВЕЗДАМИ В МУЗЕЕ-ЗАПОВЕДНИКЕ «ГАРНИ»
2018-11-06T11:28:26+00:00 24/09/2018|Историко-культурный музей-заповедник “Гарни”, Новостная лента|
В рамках Дней европейского наследия в Армении, под заголовком «Год европейского наследия: искусство делиться», Министерство культуры РА, совместно с общественной организацией любителей-астрономов «Гудрайк Джон», организовало в [...]
МЕРОПРИЯТИЕ, ПОСВЯЩЕННОЕ ДНЮ НЕЗАВИСИМОСТИ В «ГАРНИ»
2018-10-01T14:59:34+00:00 20/09/2018|Историко-культурный музей-заповедник “Гарни”, Новостная лента|
По инициативе историко-культурного музея-заповедника «Гарни» и общины Гарни 22 сентября состоится мероприятие, посвященное Дню независимости Армении.  В 15:00 в общине будет заново открыт мемориальный памятник, увековечивающий [...]
ПРАЗДНИЧНЫЙ КОНЦЕРТ В МУЗЕE-ЗАПОВЕДНИКE «ЗВАРТНОЦ»
2018-10-08T10:24:36+00:00 18/09/2018|Историко-культурный музей -заповедник “Звартноц”, Новостная лента|
По случаю Дня Независимости Республики Армения 21 сентября в 19:00 в историко-культурном музее-заповеднике «Звартноц» состоится концерт с исполнением духовных и патриотических песен, которые прозвучат в сопровождении [...]
ЗАМ. ДИРЕКТОРА И НАУЧНЫЙ СЕКРЕТАРЬ ГНО ПРИНЯЛИ УЧАСТИЕ В МЕЖДУНАРОДНОЙ КОНФЕРЕНЦИИ, ПРОХОДИВШЕЙ В КАЗАНИ
2018-12-18T15:32:01+00:00 14/09/2018|Новостная лента|
Под эгидой ЮНЕСКО,  недавно в Казани прошла международная конференция под названием «Поиск новых форм диалога цивилизаций и международного сотрудничества», в работах одной из секций которой - [...]
ПРИГЛАШАЕМ ВСЕХ В «КРЕПОСТЬ АМБЕРД»
2018-10-22T09:40:52+00:00 12/09/2018|Арагацотн, Новостная лента|
23 сентября в 14:00, приглашаем всех в заповедник «Крепость Амберд» принять участие в мероприятии, которое будет сопровождаться национальными традициями, песнями и танцами. Для всех присутствующих с [...]
ОБЩЕГОСУДАРСТВЕННЫЙ СУББОТНИК НА ТЕРРИТОРИЯХ ПАМЯТНИКОВ
2018-11-07T15:25:08+00:00 10/09/2018|Новостная лента|
Активное участие в состоявшемся 8 сентября в рамках программы правительства РА «Чистая Армения» общегосударственном субботнике приняли также сотрудники ГНО «Служба по охране окружающей среды и историко-культурных [...]
ДРЕВНЕЕ ПОСЕЛЕНИЕ ОДЗАБЕРД МОЖЕТ СТАТЬ ВАЖНЫМ ТУРИСТИЧЕСКИМ ЦЕНТРОМ В РЕГИОНЕ
2018-11-06T11:45:19+00:00 05/09/2018|Гегаркуник, Новостная лента|
При финансовой поддержке ГНО «Служба по охране окружающей среды и историко-культурных музеев-заповедников» при Министерстве культуры РА,  в древнем поселении Одзаберд, расположенном между селами Цовинар и Арцванист [...]
В «ГАРНИ» ГЛАВЕ МИД ЯПОНИИ ВРУЧИЛИ АЛЬБОМ О КУЛЬТУРНОМ ГЕНОЦИДЕ В ДЖУГЕ
2018-09-12T16:15:33+00:00 03/09/2018|Историко-культурный музей-заповедник “Гарни”, Новостная лента|
Находящийся с официальным визитом в Армении министр иностранных дел Японии Таро Коно сегодня побывал в историко-культурном музее-заповеднике «Гарни», ознакомился с историей одного из роскошнейших памятников армянской [...]