ԱՐԱԳԱԾՈՏՆԻ ՄԱՐԶՈՒՄ ՄԱՔՐՎԵԼ ԵՆ ՀՈՒՇԱՐՁԱՆՆԵՐԻ ՏԱՐԱԾՔՆԵՐԸ, ԲԱՑՎԵԼ Է ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԵՍ
Արագածոտնի ՊՄՊ մարզային ծառայությունը անկախության տոնը նշում է հուշարձանների տարածքների սանիտարական մաքրությամբ ու պատմամշակութային ժառանգությանը նվիրված ճանաչողական ցուցադրությամբ:
Բանակ-մշակույթ համագործակցության շրջանակում, Արագածոտնի մարզի N զորամասի ավելի քան 20 զինծառայողների մասնակցությամբ, սանիտարական մաքրման աշխատանքներ են իրականացվել Աշտարակ քաղաքի Արցախյան ազատամարտում զոհվածների պանթեոնում, Կարմրավոր և Ս. Մարինե եկեղեցիների, «Վանի 1915 թ. հերոսամարտի» հուշարձանների տարածքներում:
Միջոցառումն ուղեկցվել է «Արագածոտնի ամրաշեները» թեմայով պատմաճանաչողական զրույցներով:
Աշտարակ քաղաքի մշակույթի պալատում էլ բացվել է պատանի գեղանկարիչների աշխատանքների ցուցահանդես: Վառ գույներով ներկված ցուցահանդեսն ուղեկցվել է տոնական համերգով: Ցուցադրությանը զուգահեռ ելույթ են ունեցել մշակույթի պալատի սաները:

В МАРЗЕ АРАГАЦОТН ПРОВЕДЕНА ОЧИСТКА ТЕРРИТОРИЙ ПАМЯТНИКОВ, ОТКРЫТА ВЫСТАВКА.
Региональная служба ОИС Арагацотна отметила День Независимости проведением санитарной очистки территорий памятников и познавательным показом историко-культурного наследия.
На днях, в рамках сотрудничества армия-культура, с участием 20 военнослужащих воинской части N марза Арагацотн, были проведены санитарные работыв Пантеоне погибшимв Арцахской освободительной войне города Аштарака, в церквях Кармравор и Св. Марине, на территории памятника «Героическая битва в Ване 1915 года».
Мероприятие сопровождалось историко-ознакомительными беседами на тему «Крепости Арагацотна».
А в Доме культуры города Аштарак открылась выставка работ молодых художников. Окрашенная яркими цветами выставка сопровождалась праздничным концертом, в котором приняли участие воспитанники Дома культуры.