Daily Archives: 10.10.2016
Կոտայքի մարզ, պետ.ցուցիչ` 6.45.4.1.1: Հանրապետական նշանակության հուշարձանը գտնվում է Մեղրաձոր գյուղից մոտ 2,5 կմ հյուսիս-արևելք, Թեժ գետի ձախափնյա հատվածում:Այն գտնվում է ծովի մակերևույթից ավելի քան 1825 [...]
ՔԱՐԱՅՐ ԿԱՑԱՐԱՆՆԵՐ ԶԱՐՆԻ ԵՎ ՊԱՐՆԻ ԱՅՐԵՐ
2016-10-12T15:32:16+00:00 10/10/2016|Լոռի Հուշարձաններ, Լրահոս|
Պետ. ցուցիչ՝ 5.60.39, 5.60.40, Լոռու մարզ, գյուղ Հաղպատ: Հուշարձանախումբը գտնվում է Հաղպատ գյուղից արևմուտք, Դեբեդ գետի Ջաղացաջուր կոչվող վտակի աջ ափին, Կայան բերդից հյուսիս: Հաղպատցիներն այն [...]
ՀԱՅՏՆԱԲԵՐՎԱԾ ԿԱՐԱՍՆԵՐԸ ՏԵՂԱՓՈԽՎԵԼ ԵՆ ԳԱԱ ՀՆԱԳԻՏՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ԱԶԳԱԳՐՈՒԹՅԱՆ ԻՆՍՏԻՏՈՒՏ
2018-03-29T15:57:41+00:00 10/10/2016|Կոտայք, Լրահոս|
ՀՀ Կոտայքի մարզի Գառնի համայնքի բնակիչ Ծովիկ Պետրոսյանի Չարենցի փողոցի թիվ 2 հասցեում գտնվող սեփական տնամերձ հողամասում (գտնվում է Գառնու տաճարից 200 մ հյուսիս-արևելք) իրականացված շինարարական [...]
ՀԱՆԴԻՊՈՒՄ ԱՐՄԱՎԻՐԻ ԿԵՆՏՐՈՆԱԿԱՆ ԳՐԱԴԱՐԱՆՈՒՄ
2018-03-29T15:55:51+00:00 10/10/2016|Արմավիր, Լրահոս|
Գրադարանավարի օրվա կապակցությամբ ՊՄՊ Արմավիրի մարզային ծառայության և Արմավիրի կենտրոնական գրադարանի համատեղ նախաձեռնությամբ կազմակերպվել է հանդիպում մտավորականների հետ։ Արմավիրի կենտրոնական գրադարանում հյուրընկալված Կալիֆոռնիայի հայ գրողների միության [...]

Daily Archives: Monday October 10th, 2016
Марз Котайк, с. Меградзор, гос.индекс 6.45.4.1.1; 6.45.4.1.2-8 Памятник республиканского значения находится на левобережье реки Теж, в 2,5 км северо-восточнее села Меградзор, расположенного на высоте 1825 м [...]
ПЕЩЕРНЫЕ ЖИЛИЩА “ЗАРНИ И ПАРНИ АЙРЕР”
2016-10-12T15:32:16+00:00 10/10/2016|Памятники Лори, Новостная лента|
Марз Лори, c. Ахпат, гос.индекс 5.60.39; 5.60.40 Группа памятников находится западнее села Ахпат, на правом берегу Джагацаджур, притока реки Дебет, севернее крепости Каян. Ахпатцы прозвали ее [...]
OБНАРУЖEННЫЕ КАРАСЫ БЫЛИ ПЕРЕВЕЗЕНЫ В ИНСТИТУТ АРХЕОЛОГИИ И ЭТНОГРАФИИ НАН
2018-03-29T15:57:41+00:00 10/10/2016|Котайк, Новостная лента|
Во время строительных работ в приусадебном участке Тсовик Петросян, который расположен по адресу марз Котайк, община Гарни, ул. Чаренца, № 2 (в 200 метрах к северо-востоку [...]
ВСТРЕЧА В ЦЕНТРАЛЬНОЙ БИБЛИОТЕКЕ АРМАВИРА
2018-03-29T15:55:51+00:00 10/10/2016|Армавир, Новостная лента|
По инициативе региональной службы ОИС Армавира и центральной библиотеки Армавира состоялась встреча с интеллигенцией, приуроченная ко дню библиотекаря. В центральной библиотеке Армавира, на встрече с заместителем [...]