ԸՆԹԵՐՑՎԵԼ ԵՆ ՌԱԶՄԱՃԱԿԱՏԻՑ ՈՒՂԱՐԿՎԱԾ ՆԱՄԱԿՆԵՐ
Լոռու ՊՄՊ մարզային ծառայության և մարզային գրադարանի նախաձեռնությամբ մշակութային հաստատությունում անցկացվել է «Հիշում եմ և հպարտանում» խորագրով միջոցառում` նվիրված Հայրենական մեծ պատերազմի հաղթանակի 70 և Շուշիի ազատագրման 23 ամյակներին:
Միջոցառմանը ներկա են եղել Վանաձորի պետական մանկավարժական համալսարանի դասախոսներ, Լոռու մարզպետարանի և Վանաձորի քաղաքապետարանի աշխատակիցներ, մտավորականներ, մանկավարժներ, ուսանողներ: ՎՊՄՀ-ի դասախոս, պատմական գիտությունների դոկտոր-պրոֆեսոր Ֆելիքս Մովսիսյանը հանդես է եկել ծավալուն ելույթով՝ նվիրված Երկրորդ աշխարհամարտում խորհրդային զորքերի տարած հաղթանակին և այդ ճանապարհին հայ ժողովրդի ունեցած մեծ դերակատարմանը: Ապա ուսանողներն ընթերցել են ռազմաճակատից ուղարկված նամակներ: Միջոցառումն ամփոփվել է վանաձորցի հերոսամարտիկ Հենրիկ Զաքարյանի մասին պատմող վավերագրական ֆիլմով:

2015-05-13T15:12:43+00:00 12/05/2015|Новостная лента|
По инициативе региональной службы ОИС и областной библиотеки марза Лори в доме культуры было проведено мероприятие под девизом «Помню и горжусь», посвященное 70-летию победы в Великой Отечественной войне и 23-летию освобождения Шуши.
На мероприятии присутствовали преподаватели Ванадзорского государственного педагогического университета, служащие муниципалитета Ванадзора и мэрии Лори, представители интеллигенции, педагоги, студенты. Профессор ВГПУ, доктор исторических наук Феликс Мовсисян выступил с большим докладом о победе советских войск во Второй Мировой войне и роли армянского народа в этой победе. Затем студентами были прочитаны фронтовые письма. В заключении мероприятия был продемонстрирован документальный фильм о герое Ванадзора Генрихе Закаряне.