Daily Archives: 09.06.2017
Վայոց ձորի մարզի Վերնաշեն համայքնում գտնվող Սպիտակավոր վանական համալիրի /պետ. ցուցիչ` 9. 15. 4/ տարածք խոշոր եղջերավոր կենդանիների մուտքը արձանագրել է ֆեյսբուքյան օգտատեր Հրաչյա Մուրադյանը: Կիսելով [...]
ԱՐԱԳԱԾՏՈՆԻ ՄԱՐԶԻ ՄՇԱԿՈՒԹԱՅԻՆ ԱՐԺԵՔՆԵՐԸ ՎԵՐԱԴԱՐՁՎԵԼ ԵՆ
2018-03-29T15:53:11+00:00 09/06/2017|Արագածոտն, Լրահոս|
ՀՀ կառավարության 2012թ. սեպտեմբերի 13-ի N 1169-Ա որոշմամբ, Հայաստանի պատմության թանգարանում «Քարերը ժողովելու ժամանակը» խորագրով ցուցահանդեսում ցուցադրելու նպատակով, Արագածոտնի մարզից պատմամշակութային 22 արժեք էր տեղափոխվել մայրաքաղաք։ [...]
ԴՊՐՈՑԱԿԱՆՆԵՐՆ ԱՆԴՐԱԴԱՐՁԵԼ ԵՆ ՄԱՅՐԱՔԱՂԱՔԻ ՀՈՒՇԱՐՁԱՆՆԵՐԻՆ
2018-03-29T16:01:15+00:00 09/06/2017|Երեվան, Լրահոս|
ՊՈԱԿ-ի մշակութային արժեքների հանրահռչակման, օգտագործման և մարքեթինգի բաժինը և ՊՄՊ Երևանի մարզային ծառայությունը համատեղ «Իմ սիրելի հուշարձանը» թեմայով շարադրությունների մրցույթ են կազմակերպել Երևանի Դերենիկ Դեմիրճյանի անվան [...]
ԻՐԱՎԱՊԱՀՆԵՐԻՆ ՆԵՐԿԱՅԱՑՐԵԼ ԵՆ ՎԱՅՈՑ ՁՈՐԻ ՄԱՐԶԻ ՀՈՒՇԱՐՁԱՆՆԵՐԸ
2018-03-29T16:00:40+00:00 09/06/2017|Վայոց Ձոր|
«Գլաձորի համալսարան» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանի վարիչ Բարիս Քոչարյանը, ՀՀ ոստիկանության Վայոց ձորի մարզային վարչության Եղեգնաձորի բաժնի պետի հրավերով, հյուրընկալվել է իրավապահներին ու նրանց ծանոթացրել մարզի առավել հայտնի [...]

Daily Archives: Friday June 9th, 2017
Блогер Грачья Мурадян зафиксировал на территории монастырского комплекса Спитакавор (марз Вайоц дзор, общинaВернашен, гос. индекс 9. 15. 4) присутствие крупного рогатого скота. Разделяя справедливое возмущение гражданина, [...]
МАРЗ АРАГАЦОТН. КУЛЬТУРНЫЕ ЦЕННОСТИ ВОЗВРАЩЕНЫ
2018-03-29T15:53:11+00:00 09/06/2017|Арагацотн, Новостная лента|
Согласно решению Правительства Армении от 13 сентября 2012 г. за N 1169-А с целью проведения в Государственном музее Истории Армении выставки под девизом “Время собирать камни” [...]
ШКОЛЬНИКИ О ПАМЯТНИКАХ СТОЛИЦЫ
2018-03-29T16:01:15+00:00 09/06/2017|Ереван, Новостная лента|
Отдел популяризации, использования и маркетинга культурных ценностей и региональная служба ОИС г. Еревана совместно организовали в школе им. Дереника Демирчяна конкурс на написание сочинения на тему [...]
ПРАВООХРАНИТЕЛЬНЫМ ОРГАНАМ ПРЕДСТАВЛЯЮТ ПАМЯТНИКИ ВАЙОЦ ДЗОРА
2018-03-29T16:00:40+00:00 09/06/2017|Вайоц Дзор|
Заведующий историко-культурного музея-заповедника “Гладзорский университет” Барис Кочарян по приглашению начальникa полиции Егегнадзорского отделения регионального управления марзa Вайоц дзор  РA стaл гoстем правоохранителeй и познакомил иx с наибoлее известными памятникaми региона, [...]