ՄԵԾԱՄՈՐՈՒՄ ԺԱՄԱՆԱԿԱՎՈՐ ՑՈՒՑԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ ԿԲԱՑՎԻ
Սեպտեմբերի  28-ին, ժամը 17:00-ին  «Մեծամոր» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանում  կբացվի`հայ-լեհական հնագիտական միջազգային արշավախմբի լեհական կողմի կազմակերպած և ոլորտին վերաբերող` «Լեհերը Մետքասի ճանապարհին. հետազոտողներ, բացահայտողներ, լրագրողներ» խորագիրը  կրող  ժամանակավոր  ցուցադրություն:
Այն իրենց ներկայությամբ կպատվեն  Լեհաստանի արտաքին գործերի նախարարության, հյուպատոսական և արևելյան քաղաքականության հարցերով  փոխնախարար  Բարտոշ  Չիխոցկին, Լեհաստանի արտաքին գործերի նախարարության Արևելյան դեպարտամենտի ղեկավարի տեղակալ Ռաֆալ Պոբորսկին,  Հարավային Կովկասի հարցերով բաժնի պետ Պիոտր Կոնովրոցկին  և Երևանում  Լեհաստանի Հանրապետության դեսպանության ներկայացուցիչներ:
Նրանք  կծանոթանան նաև հայ-լեհական արշավախմբի կողմից այս օրերին  Մեծամորի  հնավայրում  իրականացվող  հնագիտական պեղումների աշխատանքներին:

TEMPORARY EXHIBITION WILL BE OPENED IN METSAMOR
On September 28, at 17:00 temporary exhibition “Polish on the Silk road. researchers, discoverers, journalists” organized by the Polish side of Armenian-Polish international expedition group will be opened in “Metsamor” historical-cultural museum-reserve.
The exhibition will be esteemed by the presence of Poland’s foreign affairs’ deputy minister, consular and deputy minister of eastern affairs Bartosz Cichocki, deputy of the head of the Eastern Department of Polish Foreign Ministry Rafal Poborski, and some other representatives of the embassy of the Republic of Poland in Yerevan.
They will also get acquainted with the archaeological excavations implemented by Armenian-Polish expedition group.