ՄԵԾԱՄՈՐՈՒՄ ԺԱՄԱՆԱԿԱՎՈՐ ՑՈՒՑԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ ԿԲԱՑՎԻ
Սեպտեմբերի  28-ին, ժամը 17:00-ին  «Մեծամոր» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանում  կբացվի`հայ-լեհական հնագիտական միջազգային արշավախմբի լեհական կողմի կազմակերպած և ոլորտին վերաբերող` «Լեհերը Մետքասի ճանապարհին. հետազոտողներ, բացահայտողներ, լրագրողներ» խորագիրը  կրող  ժամանակավոր  ցուցադրություն:
Այն իրենց ներկայությամբ կպատվեն  Լեհաստանի արտաքին գործերի նախարարության, հյուպատոսական և արևելյան քաղաքականության հարցերով  փոխնախարար  Բարտոշ  Չիխոցկին, Լեհաստանի արտաքին գործերի նախարարության Արևելյան դեպարտամենտի ղեկավարի տեղակալ Ռաֆալ Պոբորսկին,  Հարավային Կովկասի հարցերով բաժնի պետ Պիոտր Կոնովրոցկին  և Երևանում  Լեհաստանի Հանրապետության դեսպանության ներկայացուցիչներ:
Նրանք  կծանոթանան նաև հայ-լեհական արշավախմբի կողմից այս օրերին  Մեծամորի  հնավայրում  իրականացվող  հնագիտական պեղումների աշխատանքներին:

В МЕЦАМОРЕ ОТКРОЕТСЯ ВРЕМЕННАЯ ЭКСПОЗИЦИЯ
28 сентября в 17.00 ч. в историко-археологическом музее-заповеднике “Мецамор” откроется временная экспозиция под слоганом “Поляки на Шелковом пути: исследователи, открыватели, журналисты”, организованная польской стороной армяно-польской международной археологической экспедиции.
Своим присутствием ее удостоят зам. министра  иностранных дел Польши по вопросам консульских дел и восточной политики Бартош Чихоцкий, зам. руководителя Восточного департамента Министерства иностранных дел Польши Рафал Поборский, зав. отделом по вопросам Южного Кавказа Петр Коновроцкий и представители посольства Республики Польша в Армении.
Они также познакомятся с ведущейся в эти дни на территории древнего поселения Мецамор работой армяно-польской археологической экспедиции.