ՊՄՊ Սյունիքի մարզային ծառայության նախաձեռնությամբ Հայաստանի ազգային պատկերասրահի Սիսիանի մասնաճյուղի ցուցասրահում բացվել է «Հետադարձ հայացք» խորագրով ցուցահանդես, որտեղ ներկայացվել են Սյունիքի և Արևմտյան Հայաստանի պատմամշակութային հուշարձանների լոսանկարներ:
Ցուցահանդեսին բացման խոսքով հանդես են եկել Հայաստանի ազգային պատկերասրահի Սիսիանի մասնաճյուղի վարիչ Ա. Մուրադյանը, Նիկողայոս Ադոնցի անվան Սիսիանի պատմության թանգարանի ֆոնդապահ Ա. Սարգսյանը և ՊՄՊ մարզային ծառայության պետ Արամ Դավթյանը: Վերջինս իր ելույթում կարևորել է հատկապես պատմամշակութային ժառանգության պահպանման, հանրահռչակման ուղղությամբ կատարվող աշխատանքները:
Լուսանկարներում պատկերված Սյունիքի հուշարձանների մասին իրենց գիտելիքներն են ներկայացրել Սիսիանի պետական քոլեջի ուսանողները:

ВЫСТАВКА В СИСИАНСКОЙ ГАЛЕРЕЕ
По инициативе региональной службы ОИС Сюника, в выставочном зале Сисианского филиала Национальной галереи Армении открылась фотовыставка под названием «Взгляд в прошлое», где представлены фотографии историко-культурных памятников Сюника и Западной Армении.
На открытии фотовыставки со вступительной речью выступили заведующий Сисианским филиалом Национальной галереи Армении А. Мурадян, хранитель фондов Сисианского исторического музея имени Никогаеса Адонца А. Саргсян и начальник региональной службы ОИС Арам Давтян. Последний в своем выступлении особо отметил работы, проводимые с целью популяризации и охраны историко-культурного наследия.
Студенты Сисианского государственного колледжа представили свои знания о памятниках Сюника, изображенных на фотографиях.