ՏՈՆԱԿԱՆ ՀԱՄԵՐԳ «ԶՎԱՐԹՆՈՑՈՒՄ»
Սեպտեմբերի 21-ին, ժամը 19: 00-ին  Հայաստանի Անկախության տոնի առիթով «Զվարթնոց» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանում հոգևոր ու հայրենասիրական երգերի կատարումներով, որոնք կհնչեն «Գամմա» նվագախմբի ուղեկցությամբ, հանդես կգա  «Զվարթնոց» կվարտետը` Արմինե  Օջախյան (սոպրանո), Նունե Հարոյան  (ալտ), Գեորգի Առաքելով (բարիտոն) և  Տիգրան Կոնինյան (տենոր, կվարտետի գեղ. ղեկավար):
Հագեցած երգացանկում կլինեն Մակար Եկմալյանի` «Օրհնյալ է Աստված», «Մարմին Տերունական», «Եղիցի», «Տեր կեցո», «Կիլիկիա», Խաչատուր Ավետիսյանի`Կապույտ թռչունը, Մախմուր աղջիկը, ինչպես նաև` Կոմիտաս վարդապետի` «Տեր ողորմեա», «Հորովել», «Շողեր ջան», Քրիստափոր Կարա-Մուրզա «Լեպո լելե», Տիգրան Չուխաջյանի «Արշակ Բ» օպերայից  Արշակի արիան և այլ ստեղծագործություններ:

ПРАЗДНИЧНЫЙ КОНЦЕРТ В МУЗЕE-ЗАПОВЕДНИКE «ЗВАРТНОЦ»
По случаю Дня Независимости Республики Армения 21 сентября в 19:00 в историко-культурном музее-заповеднике «Звартноц» состоится концерт с исполнением духовных и патриотических песен, которые прозвучат в сопровождении оркестра «Гамма», выступит квартет «Звартноц» – Армине Оджахян (сопрано), Нуне Ароян (альт), Георгий Аракелов (баритон) и Тигран Конинян  (тенор, худ. руководитель квартета).
В насыщенный репертуар войдут произведения Макара Екмаляна, Хачатура Аветисяна, Комитаса, Христофора Кара-Мурзы, ария из оперы Тиграна Чухаджяна «Аршак Второй» и другие.