ՎԱՐԴԱՎԱՌԻ ՄԻՋՈՑԱՌՄԱՆԸ ԳԱՌՆԻՈՒՄ ՄՈՒՏՔՆ ԱՆՎՃԱՐ ԿԼԻՆԻ
Հուլիսի 28-ին «Գառնի» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանում, հեթանոսական ծեսին համահունչ, միջոցառում է նախատեսվում:
«Արորդիների Ուխտ» կազմակերպությունը մեր հայրենակիցներին ու օտարերկրացի հյուրերին հուլիսի 28-ին, ժամը 13-ին հրավիրում է մասնակցելու գեղեցիկ նախաձեռնությանը:
«Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Արա Թարվերդյանի հրամանով միջոցառման ընթացքում՝ հուլիսի 28-ին, ժամը 13:00 մինչև ժամը 17:00-ն արգելոց-թանգարանի մուտքը կլինի անվճար:
Համեցեք  «Գառնի»՝ գեղեցիկ ու հետաքրքիր  միջոցառում ենք խոստանում:
Հեթանոսական ակունքներ ունեցող Վարդավառի տոնին նաև մշակութային գեղեցիկ մաս կլինի:
Կատարումներով հանդես կգան՝ Գառնի համայնքի մշակույթի տան երգ ու պարի համույթի սաները, «Հայկազուն» համույթը, Արսեն Համբարյանը և Գրիգոր Համբարյանը:

28 июля на территории историко-культурного музея-заповедника “Гарни” предполагается проведение мероприятия созвучного языческим обрядам и ритуалам – праздника Вардавар.
28 июля в 13 часов дня организация “Арординер ухт” (Дети солнца) приглашает соотечественников и посетивших Армению иностранных гостей принять участие в красивом мероприятии.
Согласно приказу директора ГНКО “Служба по охране окружающей среды и историко-культурных музеев-заповедников” Ара Тарвердяна, 28 июля с 13.00 до 17.00 часов вход на территорию заповедника свободный.
Пожалуйста, посетите Гарни, обещаем красивое и интересное мероприятие.
Культурная часть имеющего языческие корни праздника Вардавар также заинтересует посетителей. В ней выступят воспитанники ансамбля песни и пляски Дома культуры общины Гарни, ансамбль “Айказун”, Асен Амбарян и Григор Амбарян.