Daily Archives: 26.04.2017
Լոռու մարզում շարունակվում են հուշարձանների տարածքների սանիտարական մաքրման աշխատանքները։ ՀՀ պաշտպանության, կրթության և գիտության, մշակույթի նախարարների միջև կնքված եռակողմ համաձայնագրի շրջանակներում Լոռու մարզում իրականացված հուշարձանների տարածքների [...]
ՊՈԱԿ-ՈՒՄ ՀՅՈՒՐԸՆԿԱԼԵԼ ԵՆ ՀԱՅ ԵՎ ՎՐԱՑԻ ԴՊՐՈՑԱԿԱՆՆԵՐԻ
2017-04-28T16:05:21+00:00 26/04/2017|Լրահոս|
«Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ն այսօր հյուրընկալել է ԿԳՆ Երևանի «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրի և Թբիլիսիի թիվ 98 դպրոցի աշակերտներին ու ուսուցիչներին։ Կրթահամալիրն իրականացնում է «Հանրակրթական էկոտուր» ամենամյա բնապահպանական [...]
ԻՐԱՎԱԽԱԽՏՈՒՄ ՀՈՒՇԱՐՁԱՆԻ ՏԱՐԱԾՔՈՒՄ
2018-03-29T15:53:11+00:00 26/04/2017|Արագածոտն, Լրահոս|
«Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի ՊՄՊ Արագածոտնի մարզային ծառայության աշխատակիցը հերթական շրջայցի ընթացքում արձանագրել է, որ Արագածոտնի մարզի Մաստարա համայնքի «Բնակատեղի» նորահայտ հուշարձանի [...]
ԼԵՀ ՀՆԱԳԵՏՆԵՐԸ ՆԿԱՐԱՀԱՆԵԼ-ՍԿԱՆԱՎՈՐԵԼ ԵՆ ՄԵԾԱՄՈՐԻ ՀՆԱՎԱՅՐԻ ՏԱՐԱԾՔԸ
2017-10-31T16:16:37+00:00 26/04/2017|«Մեծամոր» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարան, Լրահոս|
Վարշավայի համալսարանի հնագիտության ինստիտուտի արշավախմբերն աշխատում են ոչ միայն Մեծամորի հնավայրում, այլև Արտաշատում։ Ինստիտուտի երկրորդ արշավախումբն այս տարի ևս ուսումնասիրել է Հայաստանի հին մայրաքաղաք Արտաշատի տարածքի [...]

Daily Archives: Wednesday April 26th, 2017
В марзе Лори продолжаются работы по санитарной чистке и благоустройству территорий памятников. В рамках трехстороннего соглашения заключенного между министрами обороны, культуры, образования и науки РА в [...]
В ГОСТЯХ У ГНО АРМЯНСКИЕ И ГРУЗИНСКИЕ ШКОЛЬНИКИ
2017-04-28T16:05:21+00:00 26/04/2017|Новостная лента|
26 апреля в гостях у ГНО “Служба охраны памятников” были учащиеся и педагоги Ереванского образовательного комплекса “Мхитар Себастаци” и Тбилисской школы N 98. Образовательный комплекс осуществляет [...]
ПРАВОНАРУШЕНИЕ НА ТЕРРИТОРИИ ПАМЯТНИКА
2018-03-29T15:53:11+00:00 26/04/2017|Арагацотн, Новостная лента|
Сотрудники службы ИКО марза Арагацотн, филиала ГНО “Служба по охране исторической среды и историко-культурных музеев-заповедников”, во время очередного рейда зафиксировали в общине Мастара, в охранной зоне [...]
ПОЛЬСКИЕ АРХЕОЛОГИ ПРОИЗВЕЛИ СЪЕМКУ- СКАНИРОВАНИЕ ТЕРРИТОРИИ ДРЕВНЕГО ПОСЕЛЕНИЯ МЕЦАМОР
2017-10-31T16:16:37+00:00 26/04/2017|Историко-археологоческий музей-заповедник “Мецамор”, Новостная лента|
Экспедиция Археологического института Варшавского университета работает не только на территории древнего поселения Мецамор, но и в Арташате. Вторая экспедиция Археологического института в этом году исследовала тот [...]