Daily Archives: 03.05.2019
Չնայած եղանակային վատ պայմաններին Գյումրիում այսօր անցկացվել է քայլերթ-ֆլեշմոբ: Քաղաքի կենտրոնական փողոցներում յուրօրինակ աշխուժություն էր: Գյումրեցիները հետաքրությամբ էին հետևում «Անի» փողային նվագախմբի ուղեկցությամբ ու ֆրանկոֆոն երկրների [...]
ԱՐՇԱՎ-ԷՔՍԿՈՒՐՍԻԱ ԿՈՒՐՍԱՆՏՆԵՐԻ ՈՒ ԴՊՐՈՑԱԿԱՆՆԵՐԻ ՀԱՄԱՐ
2019-05-10T13:21:34+00:00 03/05/2019|Կոտայք, Լրահոս|
«Բանակ-կրթություն-մշակույթ» եռակողմ  գործակցության  շրջանակում՝ «Գյուղական  լանդշաֆներ» խորագիրը կրող միջոցառում է կազմակերպվել Արզնի  ավիացիայի  թիվ  Ն  զորամասի  կուրսանտների և Նոր Հաճնի  ավագ  դպրոցի 15  աշակերտների  համար: Նոր [...]
ԲՅՈՒՐԱԿԱՆ ԿՐԹԱՀԱՄԱԼԻՐՈՒՄ ԽՈՍԵԼ ԵՆ ՀՆԱԳԻՏՈՒԹՅԱՆ ԳԱՂՏՆԻՔՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
2019-05-10T13:23:01+00:00 03/05/2019|Լրահոս|
Հնագիտությունը որպես գիտություն հետաքրքրել է մայրաքաղաքի Բյուրակն կրթահամալիրի դպրոցական ու մանկավարժական կազմին: Ինչ է առհասարակ հնագիտությունը, ինչ հետաքրքիր բացահայտումներ են անում հնագետները: Այս թեմաների ու հնագիտության [...]

Daily Archives: Friday May 3rd, 2019
Несмотря на ненастную погоду, в г. Гюмри сегодня был проведен флэшмоб. На центральных улицах города царило особое оживление. Гюмрийцы с интересом следили за двигающимся в сопровождении [...]
Экскурсиия для курсантов и школьников
2019-05-10T13:21:34+00:00 03/05/2019|Котайк, Новостная лента|
В рамках трехстороннего сотрудничества “Армия – просвещение – культура” с участием курсантов Арзнийской авиационной N-ской войсковой части и 15-ти учащихся старшей школы Нор Аджн было проведено мероприятие [...]
В ОБРАЗОВАТЕЛЬНОМ УНИВЕРСИТЕТЕ БЮРАКАН СОСТОЯЛАСЬ БЕСЕДА О ТАЙНАХ АРХЕОЛОГИИ
2019-05-10T13:23:01+00:00 03/05/2019|Новостная лента|
Археология как наука и предмет сферы образования интересовал учащихся и педагогический состав столичного Образовательного университета. Дирекция школы пригласила сотрудника “Службы по охране исторической среды и историко-культурных [...]