ՄԵՆՔ ՔԵԶ ՍԻՐՈՒՄ ԵՆՔ, ՀԱՅԱՍՏԱՆ․ ԲԱՑ ԴԱՍ ՎԱՅՈՑ ՁՈՐՈՒՄ
ՊՄՊ Վայոց ձորի մարզային ծառայության նախաձեռնությամբ Հայաստանի անկախության 25 ամյակին նվիրված միջոցառում է անցկացվել Եղեգնաձորի թիվ 1 հիմնական դպրոցում։ «Մենք քեզ սիրում ենք, Հայաստան» խորագիրը կրող միջոցառումը սկսվել է Հայաստանի օրհներգի կատարմամբ։ Ապա շվիի, ֆլեյտայի և կիթառի հնչյունների ներքո պատանիները գովերգել են հայրենի երկիրը, նրա հերոսական ուղին։ Նրանց որգևորությունն ու վարակիչ հայրենասիրությունը շուտով տարածվել է ամբողջ դահլիճում։ Միջոցառումն ամփոփվել է ավանդական քոչարիով, որից հետո պատանիները բեմից աղավնիներ են բաց թողել ։
Միջոցառման ավարտին ելույթ են ունեցել դպրոցի տնօրեն Անուշ Գրիգորյանն ու ՊՄՊ մարզային ծառայության պետ Մելանյա Դովլաթյանը: «Երեխաների ոգեշնչվելը իսկապես վարակիչ է, կարծում եմ սա հայրենասիրության փայլուն օրինակ է»,-ասել է Մ․ Դովլաթյանը։ Նա սերտ համագործակցության համար շնորհակալություն է հայտնել դպրոցի մանկավարժներին։

По инициативе региональной службы ОИС Вайоц Дзора в школе № 1 г. Ехегнадзор состоялось мероприятие, посвященное 25-й годовщине независимости Армении. Мероприятие под девизом «Мы любим тебя, Армения!» началось с исполнения национального гимна Армении. Затем учащиеся, под звуки дудки, флейты и гитары восславили родину и ее героический путь. Их воодушевление и патриотизм передались в зал. Мероприятие завершилось традиционным танцем Кочари, после чего учащиеся выпустили в небо голубей.
В заключение мероприятия выступила директор школы Ануш Григорян и начальник региональной службы ОИС Мелания Довлатян. «Воодушевление детей действительно заразило всех нас, поэтому я думаю, что это блестящий пример патриотизма»,- сказала М. Довлатян. Он выразила благодарность школьным учителям за тесное сотрудничество.