Հուշարձանների և տեսարժան վայրերի միջազգային օրվան ընդառաջ, նախատեսված միջոցառումների շրջանակում, ՊՄՊ Երևանի մարզային ծառայությունը ապրիլի 13-ին Երևան քաղաքի Լևոն Շանթի անվան միջնակարգ դպրոցում անցկացրել է «Արևմտյան Հայաստանի պատմաճարտարապետական հուշարձանները» խորագրով բաց դաս:
Բաց դասն անցկացրել է մարզային ծառայության գիտաշխատող Փիրուզա Սահակյանը, ով ներկայացրել է Արևմտյան Հայաստանի հուշաձաններն ու դրանց հետ կապված հետաքրքիր պատմություններ։ Այն ուղեկցվել է հուշարձանների լուսապատկերային ցուցադրությամբ։
Դպրոցի տնօրեն Արմինե Զուռնաչյանը, բարձր գնահատելով երիտասարդ սերնդին պատմական հուշարձաններին ծանոթացնելու մարզային ծառայության նախաձեռնությունը, հույս է հայտնել, որ նման միջոցառումները շարունակական կլինեն։ Ցուցադրության կազմակերպման գործում ակտիվ են եղել նաև դպրոցի ուսուցիչները: Ավարտին ՊՄՊ Երևանի մարզային ծառայության պետ Վրեժ Հաջյանը շնորհակալություն է հայտնել դպրոցի կոլեկտիվին միջոցառման կազմակերպման գործում ցուցաբերած աջակցության և ակտիվ մասնակցության համար։

ARMENIAN MONUMENTS IN WESTERN ARMENIA WERE PRESENTED TO STUDENTS
Ahead to the International Day for Monuments and Sites, part of the events planned, Regional service of Yerevan held an open class titled “Historical and architectural monuments in Western Armenia” on April 13 at secondary school after Levon Shant.
Open class was conducted by the Regional Service researcher Piruza Sahakyan , who introduced monuments of Western Armenia and related stories. It was accompanied by a spectral display of monuments.
School`s Director Armine Zurnachyan praised the young generation to learn about the district’s historical monuments, in hopes that such measures will be continued. The exhibition was also active in the organization of school teachers. Head of the district of Yerevan Vrej Hajyan expressed gratitude to the school staff for the support and active participation in the event.