«Բանակ-կրթություն-մշակույթ» եռակողմ համագործակցության շրջանակում իրականացվող միջոցառումները Լոռու մարզում մեկնարկել են ապրիլի 15-ից: Վանաձորի երկու զորամասերի զինծառայողների և ՊՄՊ Լոռու մարզային ծառայության աշխատակիցների մասնակցությամբ այդ օրը սանիտարական մաքրման և բարեկարգման աշխատանքներ են իրականացվել Վանաձորի Քիմ. գործարանի այգում գտնվող Հայրենական պատերազմում զոհված քիմիագործների հիշատակը հավերժացնող հուշարձանի շրջակայքում /պետ. ցուցիչ` 5.1.42/: Ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն՝ մինչև մայիսի 9-ը, հուշարձանների տարածքներում կրկին սան. մաքրման ու բարեկարգման աշխատանքներ կիրականացվեն, որին կմասնակցեն նաև աշակերտները:
Բարեկարգման աշխատանքներ են կատարվել նաև Գուգարք գյուղի Երկրորդ աշխարհամարտում զոհվածների հուշարձանի շրջակայքում /պետ ցուցիչ` 5.31.5/: Աշխատանքներին մասնակցել են գյուղի դպրոցի աշակերտները, զինղեկը, մանկավարժներ:

ОЧИЩЕНЫ И БЛАГОУСТРОЕНЫ ТЕРРИТОРИИ ПАМЯТНИКОВ МАРЗА ЛОРИ
С 15 апреля в марзе Лори стартовали мероприятия, осуществляемые в рамках трехстороннего сотрудничества «Армия-образование-культура». В этот день, с участием военнослужащих двух воинских частей Ванадзора и сотрудников региональной службы ОИС Лори, были проведены работы по санитарной очистке и благоустройству на территории памятника погибшим в Великой Отечественной войне химикам /гос. индекс 5.1.42/, который расположен в парке Ванадзорского Хим. завода. До 9 мая, в соответствии с соглашением, на территории памятников будут проводиться работы по санитарной очистке и благоустройству, в котором примут участие и школьники.
Работы по благоустройству были проведены также на территории памятника погибшим во Второй мировой войне села Гугарк /гос. индекс 5.31.5/. В работах приняли участие учащиеся, военрук и другие учителя школы села.