«Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի մշակութային արժեքների հանրահռչակման, օգտագործման և մարքեթինգի ու ցուցադրությունների կազմակերպման բաժիները, Հայոց Մեծ եղեռնի 101-ամյա տարելիցի շրջանակում, Մինաս Ավետիսյանի անվան կերպարվեստի դպրոցում կազմակերպել են «Հարատևող հիշողություն. Աղթամարի Սուրբ Խաչ եկեղեցի» խորագիրը կրող ցուցադրություն: Այն ուղեկցվել է թեմային առնչվող դասախոսությամբ:
Միջոցառման ընթացքում ցուցադրվել է նաև ՊՈԱԿ-ի օպերատոր-լուսանկարիչ Աշոտ Մովսեսյանի «21-րդ դարի վանդալները» խորագրով վավերագրական ֆիլմը, որը ներկայացնում է Արևմտյան Հայաստանում ու Նախիջևանում` հատկապես Ջուղայի գերեզմանատանը, թուրք և ադրբեջանցի վանդալների կողմից իրականցված մշակութային ցեղասպանության դրվագներ:

ВЫСТАВКА В ШКОЛЕ ИЗОБРАЗИТЕЛЬНЫХ ИСКУССТВ ИМ. М. АВЕТИСЯНА
В школе изобразительных искусств им. Минаса Аветисяна, в рамках 101-й годовщины Геноцида армян, отделом управления, развития и маркетинга культурных ценностей и отделом организации выставок ГНО «Служба по охране» была организована выставка «Долговечная память. Церковь Св.Креста Ахтамара». Выставка сопровождалась лекцией на данную тему.
На мероприятии был показан документальный фильм оператора-фотографа ГНО Ашота Мовсисяна «Вандалы 21-го века», рассказывающий о фактах культурного геноцида со стороны турецких и азербайджанских вандалов в Западной Армении и Нахичевани, в частности на кладбище в Джульфе.