«Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի ՊՄՊ Գեղարքունիքի մարզային ծառայության պետ, պահեստի ավագ լեյտենանտ Գոռ Գասպարյանը կամավորական հիմունքներով՝ համաձայն ՀՀ ԶՈւ Գլխավոր շտաբի պետի հրամանի, զորակոչվել էր ԼՂՀ՝ հերթական մարտական հերթափոխի: Գ. Գասպարյանի գլխավորությամբ Արցախ էին մեկնել նաև 18 այլ կամավորներ:
Արցախյան պատերազմի բովով անցած, հաղթանակի գինն իմացող մեր հայրերն ու եղբայրները հայրենիքի համար օրհասական պահին կրկին կանգնեցին հայ զինվորի կողքին` թշնամուն հիշեցնելով մեր միասնականության, ուժի և անպարտելի ոգու մասին:
ԼՂՀ ՊԲ N զորամասի հրամանատարության կողմից ապրիլյան քառօրյա պատերազմում կազմակերպչական բարձր ունակությունների, մարտական առաջադրանքի պատշաճ կատարման, մարտական բարձր ոգու, պետական սահմանի պահպանության, պատվի, նվիրվածության և բարոյակամային բարձր հատկանիշներ ամրապնդելու համար՝ ավագ լեյտենանտ Գ. Գասպարյանը պարգևատրվել է պատվոգրով:
Երախտագիությամբ ընդունելով ԼՂՀ ՊԲ գնահատանքը, ՊՈԱԿ-ի ՊՄՊ Գեղարքունիքի մարզային ծառայության պետը նշեց, որ հայրենիքի սահմանների անվտանգությանը պաշտպանությունը բոլորիս պատվի խնդիրն է:
«Մենք պարտավոր ենք կանգնել մեր տղաների կողքին: Թշնամին պետք է գիտակցի, որ ցանկացած ոտնձգություն պարտության է դատապարտված, ցանկացած ագրեսիա` ջախջախման»:

ПОЧЕТНАЯ ГРАМОТА ВОИНСКОЙ ЧАСТИ N АО НКР ВРУЧЕНА СОТРУДНИКУ ГНО
Начальник региональной службы ОИС Гегаркуника ГНО «Служба по охране исторической среды и историко-культурных музеев-заповедников», старший лейтенант запаса Гор Гаспарян на добровольной основе, в соответствии с приказом начальника Генерального штаба ВС РА, был призван в ряды регулярной армии НКР. Во главе с Г. Гаспаряном в ряды АО Арцаха записались еще 18 добровольцев.
В этот ответственный для Родины момент наши отцы и братья, прошедшие Арцахскую войну и знающие цену победы, снова встали в один ряд с армянским солдатом, напомнив врагу наше единство, силу и непобедимый дух.
За высокие организационные навыки, добросовестное выполнение военных задач, высокий боевой дух, защиту государственной границы, за честь, преданность и укрепление высоких моральных качеств в апрельской четырехдневной войне, старший лейтенант Г. Гаспарян был награжден почетной грамотой воинской части N АО НКР.
Поблагодарив за высокую оценку АО НКР, начальник региональной службы ОИС Гегаркуника ГНО отметил, что защита безопасности наших границ является делом чести каждого.
«Мы обязаны встать в один ряд с нашими парнями. Враг должен понимать, что любое посягательство будет обречено на поражение, любая агрессия будет разгромлена».