Համերգային ծրագիրը կազմակերպել էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Տավուշի հոգևոր թեմը, ՊՄՊ Տավուշի մարզային ծառայությունը և Բերդի քաղաքապետարանը: Շուրջ 2 ժամ տևած մշակութային հարուստ միջոցառման ժամանակ ունկնդրին մատուցվեց բարձրաճաշակ երաժշտություն և ասմունք:
Կարտարումներով հանդես են եկել Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի սաներ Գ. Բադալյանը,Մ. Պողոսյանը, Կ. Սիմոնյանը և ասմունքող Ս. Մելիքբեկյանը: Հնչել են` Կոմիտաս Վարդապետի «Տեր Ողորմիան», «Առավոտ Լուսոն», Մխիթար Այրիվանցու «Սիրտ իմ Սասանի», մի հատված Ա. Տիգրանյանի «Անուշ» օպերայից, կատարումներ եվրոպացի դասականներ Ֆ. Օբրադորսից, Ժ. Լակալլեից, Ջ. Ռուսսինի հանրահայտ գործերից:
Գեղեցիկ ու բավականին հագեցած մշակութային այս «ներկապնակը» մեծ բավականություն պատճառեց սահմանամերձ գոտում բնակվող տավուշցիներին:

ВЕЧЕР КЛАССИЧЕСКОЙ МУЗЫКИ И ПОЭЗИИ В ГОРОДЕ БЕРД
Концерт был организован по инициативе Тавушской епархии Армянской Апостольской церкви, региональной службы ОИС Тавуша и мэрией Берда. В течение двухчасового мероприятия зрителям была представлена красивая музыка и поэзия.
В концерте приняли участие воспитанники Ереванской государственной консерватории Г. Бадалян, М. Погосяна, К. Симонян и чтец С. Меликбекян. Прозвучали произведения Комитаса «Господи, помилуй», «Аравот Лусон», Мхитара Айриванца «Сирт им Сасани», фрагмент из оперы А. Тиграняна «Ануш», известные произведения европейских классиков Ф. Обрадорса, Ж. Лакалле. Дж. Россини.
Красивая и довольно насыщенная программа доставила огромное удовольствие жителям Тавушской пограничной зоны.