Էջմիածնի պատմաազգագրական թանգարանում՝ «Մեծամոր» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի հետ համատեղ, բացվել է «Հայկական լեռնաշխարհի սրբազան լանդշաֆտը. Վիշապի հետքերով» ցուցահանդեսը: Նպատակը` Վիշապաքարեր կոթողները հանրահռչակելն է:
Բացման խոսքով հանդես են եկել Էջմիածնի պատմաազգագրական թանգարանի տնօրեն Անժելա Թադևոսյանը, «Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի` գիտական աշխատանքների գծով տեղակալ, պատմական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Աշոտ Փիլիպոսյանը, «Մեծամոր» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի վարիչ Արտավազդ Զաքյանը, Էջմիածնի քաղաքապետ Կարեն Գրիգորյանը։
Նշվել է, որ նմանատիպ ցուցահանդեսները շատ կարևոր են և նպաստում են Հայաստանի մարզերում մշակութային կյանքի ակտիվացմանը: Վիշապաքարերի ուսումնասիրությունների վերաբերյալ զեկուցումով հանդես է եկել պատմական գիտությունների թեկնածու Արսեն Բոբոխյանը:

ВЫСТАВКА В ЭЧМИАДЗИНЕ, ПОСВЯЩЕННАЯ КАМНЯМ-ДРАКОНАМ
В историко-этнографическом музее Эчмиадзина совместно с историко-археологическим музеем-заповедником “Мецамор” открылась выставка “Священный ландшафт Армянского нагорья: по следам дракона”. Цель выставки – популяризация памятников-драконов.
Со вступительным словом выступили: директор историко-этнографического музея Эчмиадзина Анжела Тадевосян, заместитель директора ГНО «Служба по охране» по научной части, доктор исторических наук, профессор Ашот Пилипосян, заведующий историко-археологическим музеем-заповедником “Мецамор” Артавазд Закарян, мэр г. Эчмиадзина Карен Григорян.
Было отмечено, что такие выставки очень важны и вносит свой вклад в развитие культурной жизни регионов Армении. С докладом на тему исследований камней-драконов выступил кандидат исторических наук Арсен Бобохян.