Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնած համաքաղաքային շաբաթօրյակին միացել է նաև «Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ը։
Վաղ առավոտից ՊՈԱԿ-ի աշխատակիցները սանիտարական մաքրման աշխատանքներ են իրականացրել «Հաղթանակի կամուրջ» և «Կարմիր կամուրջ» հուշարձանների տարածքներում։
Հուշարձանների և տեսարժան վայրերի միջազգային օրը` ապրիլի 18-ին ևս ՊՈԱԿ-ի մասնաճյուղերի, արգելոց-թանգարանների և արգելոցների պատասխանատուները հանրապետության մարզերի կրթօջախների սաների ու զորամասերի ժամկետային զինծառայողների հետ համատեղ սանիտարական մաքրման ու բարեկարգման աշխատանքներ կիրականացնեն (211 համայնքների 366 հուշարձանների տարածքներում):

NCSO`s staff participated in the citywide clean
” Service for protection of Historical Environment and Cultural Museum-Reservations ” NCSO joined to citywide clean-up organized by Yeravan Mayor`s Department.
From early morning sanitation works have been carried out in the territories of “Victory Bridge” and “Red Bridge”.
On International Day of Monuments and Sites, April 18 at the organization’s offices together with soldiers and school children in regions will carry out sanitation and improvement work. ( in 211 communities, in territories of 366 monuments).