ՆՈՐ ՂԵԿԱՎԱՐԸ ՆԵՐԿԱՅԱՑՎԵԼ Է ՊՄՊ ԼՈՌՈՒ ՄԱՐԶԱՅԻՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅԱՆ ԱՇԽԱՏԱԿԻՑՆԵՐԻՆ
«Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Արա Թարվերդյանը, տնօրենի` գիտական աշխատանքների գծով տեղակալ Կարեն Փահլևանյանն աշխատանքային հանդիպումներ են ունենում մարզային ծառայությունների, արգելոցների ու արգելոց-թանգարանների աշխատակիցների հետ: Նախորդ շաբաթ ՊՈԱԿ-ի տնօրենությունը եղել էր Սյունիքի մարզում, ծանոթացել մարզի հուշարձանների պահպանության խնդիրներին, լսել մարզային ծառայության ու «Զորաց քարեր» բնակատեղի» պատմամշակութային արգելոցի աշխատակիցներին:
Մայիսի 11-ին ՊՈԱԿ-ի ղեկավարությունը Վանաձորում էր: Սեփական նախաձեռնությամբ մայիսի 10-ին աշխատանքից ազատվել էր ՊՄՊ Լոռու մարզային ծառայության պետ Արմեն Գերյանը: ՊՈԱԿ-ի տնօրենությունը մարզային ծառայության աշխատակիցներին ներկայացրել է ծառայության նոր ղեկավար Վարդան Միրզոյանին, ապա` լսել մարզային ծառայության ու «Լոռի Բերդ» քաղաքատեղի» պատմամշակութային արգելոցի աշխատակիցներին:

2018-03-29T15:58:05+00:00 12/05/2017|Lori, Recent News|
“Security Service” NCSO`s director Ara Tarverdyan and deputy director for scientific work Karen Pahlevanyan meet with workers of regional servic, reserves and reserve-museum staff. Last week, the Department’s administration of the Syunik region and got acquainted with the problems of preservation of monuments, and listened to the workers of “Zorats Qarer” settlement.
On May 11, the organization’s leadership was in Vanadzor. Own his motion on May 10 dismissed Armen Geryan, head of Lori provincial service. NCSO`s administration introduced to employees Vardan Mirzoyan, new head of the service, and then listened to “Lori Berd” historical and cultural Reserve employees.