«Գառնի» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանում յուրօրինակ աշխուժություն էր տիրում նաև շաբաթ օրը: Մշակութային գեղեցիկ ծրագրով` ժողովրդական պարերի ու ազգրագրական երգերի կատարումներով ելույթ էին ունենում «Գառնի» պարային համույթի սաները, երգիչ մենակատարներ` Գառնիկ Գևորգյանը, Մելսիկ Հովհաննիսյանը, Նավասարդ Հակոբյանը, ինչպես նաև մշակութային կենտրոնի մանկավարժ` դուդուկահար Վահե Պետրոսյանը: Միջոցառման սպորտային մասն ապահովել էին` «Գառնի» համայնքի մարզամշակութային կենտրոնի սաները:
Մթնոլորտն այնքան ջերմ էր ու անմիջական, որ ազգային երաժշտության հնչյունների տակ պարում էին նաև օտարերկրացի զբոսաշրջիկները:
«Գառնի» համայնքի մարզամշակութային կենտրոնի երեք սաները վերջերս մասնակցել են Արցախի Հանրապետությունում, Վրաստանում և Պարսկաստանում անցկացված կարատեի մրցումներին: Պատանիները վերադարձել են հաղթանակով` երեքն էլ զբաղեցնելով մրցումների հաղթողի տիտղոսը: Գառնի» արգելոց-թանգարանի այցելուների համար ցուցադրական ելույթներ ունեցան նաև կարատեի երիտասարդ չեմպիոնները:

В СУББОТУ В «ГАРНИ» СНОВА СОСТОЯЛОСЬ КУЛЬТУРНОЕ МЕРОПРИЯТИЕ
С красивой культурной программой, народными песнями и танцами,  выступили студенты и солисты танцевального ансамбля «Гарни» Гарник Геворкян, Мелсик Оганесян, Навасард Акопян, а также педагог культурного центра, дудукист Ваге Петросян.  Спортивную часть мероприятия обеспечили воспитанники спортивно-культурного центра «Гарни».
Обстановка была настолько теплая и искренняя, что иностранные туристы тоже станцевали под нашу национальную музыку.
Трое воспитанников спортивно-культурного центра “Гарни” недавно приняли участие в соревнованиях по каратэ, проведенных в Республике Арцах, Грузии и Иране. Молодые люди вернулись с победой, взяв титул победителя. Они тоже выступили с показательной программой для посетителей музея-заповедника “Гарни”.