ՔԱՅԼԵՐԹ-ՖԼԵՇՄՈԲ ԳՅՈՒՄՐԻՈՒՄ
Մայիսի 3-ին, ժամը 13:00-ին քայլերթ-ֆլեշմոբ կանցկացվի Գյումրիում: «Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի աշխատակիցները, գյումրեցիների՝ կամավորների ու դպրոցների աշակերտների հետ միասին կքայլեն Հայաստանի՝ մեծությամբ երկրորդ քաղաքի փողոցներով:
Նրանք կրելու են ֆրանկոֆոն երկրների հայտնի հուշարձանների նկարները պատկերող բաճկոններ: Միջոցառման նպատակը՝ գյումրեցիներին ֆրանկոֆոն երկրների մշակույթին ծանոթացնելն է:
Միացեք մեր քայլերթ-ֆլեշմոբին: Հանդիպում ենք ժամը 13:00-ին՝ Գյումրու Թատերական հրապարակում:
Երթուղին հետևյալն է՝ Թատերական հրապարակ, Սայաթ-Նովա փողոց, Ռուսթավելի փողոց, Ջիվանու փողոց, Վարդանանց հրապարակ:

В г. Гюмри 3 мая в 3 часа будет проведено шествие флеэшмоб. Сотрудники ГНКО “Служба по охране исторической среды и историко-культурных музеев-заповедников” совместно с гюмринцами – добровольцами и школьниками, пройдут по улицам второго по величине города Армении в накидках с изображениями известных памятников стран Франкофонии. Целью мероприятия является знакомство гюмрийцев с культурой стран Франкофонии.
Присоединяйтесь к флэшмоб-шествию. Встреча в 13:00 на Театральной площади. Маршрут следующий: ул. Саят-Нова – ул. Руставели – ул. Дживана – площадь Варданидов.
Флэшмоб-шествие пройдет в сопровождении духового оркестра “Ани”.
Информационный отдел ГНКО “Служба по охране исторической среды и историко-культурных музеев-заповедников”.