«Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի և Արմավիրի մարզային գրադարանի նախաձեռնությամբ բացվել է «Հին ու նոր Երևան» խորագիրը կրող ցուցահանդեսը:
ՊՈԱԿ-ի կողմից ներկայացված 65 ցուցավահանակների վրա մայրաքաղաքի տարբեր ժամանակաշրջանի լուսանկարներ են, որոնք հնարավորություն են տալիս այցելուին հաղորդակցվելու 19-րդ դարավերջի Երևանի կենցաղի, շինությունների, անցուդարձի հետ: Երևանի մեկ դարյա դիմագիծը ներկայացնող ցուցավահանակների վրա Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտի՝ Մատենադարանի, Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի, «Ռոսիա» կինոթատրոնի շենքներն են, նաև՝ երևանցուն հարազատ ու հայտնի Կուկուռուզնիկը:
Ներկայացված լուսանկարների թվում նաև մայրաքաղաքի հին փողոցներն էին, որոնց այդ ժամանակվա անվանումները արդեն քչերն են հիշում՝ Աստաֆյան, Բեզիմյաննայա / Աղայան/, Դոկտորսկայա /Թումանյան/, Տարխանովսկայա /Պուշկինի/, Ցարական /Սպանդարյան/ , Բեյբուտովսկայա / հետագայում ` Սվերդլով/, Նազասրովսկայա /Ամիրյան/, Գուբերնսկայա /Ալավերդյան, ներկայումս Հանրապետության/:
Ցուցահանդեսին մասնակցում էին Արմավիրի մարզային գրադարանի ընթերցողները, աշխատակիցները և « Համալսարանական կրթություն» հասարակական կազմակերպության անդամներն էին, ովքեր մտովի տեղափոխվել էին հին Երևան:

В БИБЛИОТЕКЕ АРМАВИРА ОТКРЫЛАСЬ ВЫСТАВКА “СТАРЫЙ И НОВЫЙ ЕРЕВАН”
По инициативе ГНКО “Служба по охране окружающей среды и историко-культурных музеев-заповедников” и областной библиотеки марза Армавир открылась выставка под девизом  “Старый и новый Ереван”.
ГНКО на 65-ти стендах представила фотографии столицы в разные периоды, позволившие посетителям приобщиться к быту Еревана, событиям XIX в. На стендах экспонируются фотографии различных сооружений Еревана: здания Научно-исследовательского института древних рукописей Матенадаран им. Месропа Маштоца, концертно-спортивного комплекса им. Карена Демирчяна, кинотеатра “Россия” и известного, родного для ереванцев, так называемого “кукурузника”.
В числе экспонируемых фотографий и снимки улиц старого Еревана, названия многих уже забыты. Сохранились фотографии и наименования улиц Астафян (Абовяна), Безымянная (Агаяна), Докторская (Туманяна), Тархановская (Пушкина), Царская (Спандаряна), Бейбутовская (затем Свердлова, ныне – Бюзанда), Назаровская (Амиряна), Губернская (затем Алавердяна, ныне – Республиканская).
В выставке приняли участие и мысленно перенеслись в старый Ереван читатели областной библиотеки марза Армавир, ее сотрудники и члены общественной организации “Университетское образование”.