Լեհաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Մարչին Փշիդաչի գլխավորած պատվիրակությունը հյուրընկալվել է «Գառնի» և «Մեծամոր» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարաններում։
«Մեծամոր» արգելոց-թանգարանում հյուրերը ծանոթացել են՝ հնագիտական եզակի ցուցադրությանը, հայ-լեհական միջազգային հնագիտական արշավախմբի աշխատանքներին և արդյունքներին։ Քննարկվել են հայ-լեհական մշակութային և գիտական համագործակցությանն առնչվող հարցեր։
Պատվիրակությանը ուղեկցել են՝ «Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի պարտականությունները կատարող Արմեն Հովհաննիսյանը, տնօրենի տեղակալ Հայկ Դանիելյանը, գիտնական-քարտուղար Աշոտ Փիլիպոսյանը, հնամարդաբան Հասմիկ Սիմոնյանը, Ցուցադրությունների և միջոցառումների կազմակերպման բաժնի պետ Արտավազդ Զաքյանը:

Делегация во главе с заместителем министра иностранных дел Польши Марчином Пшидачом побывала в историко-археологических музеях-заповедниках «Гарни» и «Мецамор».
В музее-заповеднике «Мецамор» гости ознакомились с уникальной археологической экспозицией, работами и результатами армяно-польской международной археологической экспедиции. Были обсуждены вопросы, касающиеся армяно-польского культурного и научного сотрудничества.
Делегацию сопровождали исполняющий обязанности директора ГНКО «Служба по охране историко-культурных музеев-заповедников и исторической среды» Армен Ованнисян, заместитель директора Айк Даниелян, ученый секретарь Ашот Пилипосян, антрополог Асмик Симонян, начальник отдела организации выставок и мероприятий Артавазд Закян.