«Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի` մասնաճյուղերի գործունեության համակարգման և տնտեսական աշխատանքների գծով տեղակալ, Մասիսի Կամավորական ջոկատի անդամ, ազատամարտիկ Սեյրան Առաքելյանը ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հրամանով պարգևատրվել է «Վազգեն Սարգսյան» մեդալով:
Սեյրան Առաքելյանը մասնակցել է արցախյան շարժմանը, 1988-92 թվականներին եղել է Գորիսի ինքնապաշտպանության ուժերի շտաբի պետը, մասնակցել է Գորիս-Շուռնուխ-Խնձորեսկ, Գորիս-Շուռնուխ-Կոռնիձոր, Գորիս-Խնածախ-Բայանդուր, ԼՂՀ Լաչինի միջանցքի ազատագրման և պաշտպանական մարտերին:
Սեյրան Առաքելյանը պարգևատրվել է նաև «Հինգերորդ բրիգադ» հուշամեդալով, ՀՀ ԵԿՄ հուշամեդալով և պատվոգրով:
«Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի կոլեկտիվը շնորհավորում է ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալին` «Վազգեն Սարգսյան» մեդալով պարգևատրվելու առիթով, մաղթում` ամուր առողջություն, աշխատանքային հաջողություններ, նորանոր ձեռքբերումներ ու խաղաղ երկինք:

НАГРАЖДЕН МЕДАЛЬЮ «ВАЗГЕНА САРКИСЯНА»
По приказу министра обороны РА Сейрана Оганяна, заместитель директора по координации деятельности филиалов и хозяйственной части ГНО «Служба по охране исторической среды и историко-культурных музеев-заповедников», член Добровольного отряда Масиса, воин-освободитель Сейран Аракелян награжден медалью «Вазгена Саркисяна».
Сейран Аракелян принял участие в Арцахском движении, в 1988-92 годах был начальником штаба сил самообороны Гориса, участвовал в освобождении и обороне Горис-Шурнух-Хндзореск, Горис-Шурнух-Корнидзор, Горис-Хнатсах-Байандур и Лачинского коридора НКР.
Сейран Аракелян был награжден также медалью «Пятой бригады», дипломом и медалью Союза Еркрапа РА.
Коллектив ГНО «Служба по охране исторической среды и историко-культурных музеев-заповедников» поздравляет заместителя директора ГНО по случаю награждения медалью «Вазгена Саркисяна», желает крепкого здоровья, успехов в работе, новых свершений и мирного неба.