«Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի` մասնաճյուղերի գործունեության համակարգման և տնտեսական աշխատանքների գծով տեղակալ, Մասիսի Կամավորական ջոկատի անդամ, ազատամարտիկ Սեյրան Առաքելյանը ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հրամանով պարգևատրվել է «Վազգեն Սարգսյան» մեդալով:
Սեյրան Առաքելյանը մասնակցել է արցախյան շարժմանը, 1988-92 թվականներին եղել է Գորիսի ինքնապաշտպանության ուժերի շտաբի պետը, մասնակցել է Գորիս-Շուռնուխ-Խնձորեսկ, Գորիս-Շուռնուխ-Կոռնիձոր, Գորիս-Խնածախ-Բայանդուր, ԼՂՀ Լաչինի միջանցքի ազատագրման և պաշտպանական մարտերին:
Սեյրան Առաքելյանը պարգևատրվել է նաև «Հինգերորդ բրիգադ» հուշամեդալով, ՀՀ ԵԿՄ հուշամեդալով և պատվոգրով:
«Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի կոլեկտիվը շնորհավորում է ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալին` «Վազգեն Սարգսյան» մեդալով պարգևատրվելու առիթով, մաղթում` ամուր առողջություն, աշխատանքային հաջողություններ, նորանոր ձեռքբերումներ ու խաղաղ երկինք:

DEPUTY DIRECTOR SEYRAN ARAKELYAN WAS AWARDED WITH «VAZGEN SARGSYAN» MEDAL
Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan awarded with «Vazgen Sargsyan» medal Seyran Araqelyan (Deputy on the Economic Affairs and the Systematization of the Activities of the branches of the «Service for the Protection of Historical Environment and Cultural Museum Reservations» Non Commercial State Organization of the Ministry of Culture of the Republic of Armenia, member of Volunteer Detachment in Masis, veteran).
Seyran Araqelyan took part in the Karabakh Movement and was the head of the stuff of the self-defence forces of Goris region in 1988-1991. He took part in the liberation of Goris-Shurnukh-Khndzoresk, Goris Shurnukh-Kurnidzor and Lachin.
Arakelyan was awarded with the medal of «Land-Defender» Soldier Union homonymic badge, the letters of commendation from the Ministry of Culture of the Republic of Armenia.
The staff of «Service for the Protection of Historical Environment and Cultural Museum Reservations» congratulates Seyran Araqelyan wishing him strong health, success in work, new acquisitions and peace.