Daily Archives: 27.04.2017
ՊՄՊ Շիրակի մարզային ծառայության նախաձեռնությամբ, Հուշարձանների և տեսարժան վայրերի միջազգային օրվա առիթով, Աղթամարի Ս. Խաչ եկեղեցու հիմնադրման 1102-ամյա հոբելյանին նվիրված «Հարատևող հիշողություն» խորագրով ցուցահանդեսը բացվել է [...]
ՆԻԿՈԼԱՅ ՏՈԿԱՐՍԿԻ. ԱՌԱՋԻՆՆ ԷՐ, ՈՐ ԱՐԺԱՆԱՑԱՎ Թ. ԹՈՐԱՄԱՆՅԱՆԻ ԱՆՎԱՆ ՄՐՑԱՆԱԿԻ
2017-04-27T15:59:39+00:00 27/04/2017|Լրահոս|
Նիկոլայ Տոկարսկու անունը սերտորեն կապված է հայկական ճարտարապետության պատմության հետազոտությունների հետ, անհատ, որը մեծ ավանդ ներդրեց այդ բնագավառում։ Տոկարսկին ծնվել է 1892 թ.-ին, Պետերբուրգում։ Նրան բախտ [...]
ԱՐՑԱԽՈՒՄ ԳՏՆՎԵԼ ԵՆ ՄԵԼԻՔՆԵՐԻ ՏԱՊԱՆԱՔԱՐԵՐ
2017-05-02T12:44:58+00:00 27/04/2017|Լրահոս|
Արցախի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության «Պատմական միջավայրի պահպանության պետական ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի հնագիտական արշավախմբի անդամները մարտ ամսից մաքրման և պեղման աշխատանքներ են իրականացնում Տող գյուղի մելիքական ապարանքի տարածքում՝ [...]
«ՄԽԻԹԱՐ ՍԵԲԱՍՏԱՑԻ» ԿՐԹԱՀԱՄԱԼԻՐԻ ԿԱՅՔԷՋԻ ՖՈՏՈՇԱՐՔԸ
2017-04-28T16:18:31+00:00 27/04/2017|Լրահոս|
«Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ն ապրիլի 26-ին հյուրընկալել էր ԿԳՆ Երևանի «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրի և Թբիլիսիի թիվ 98 դպրոցի աշակերտներին ու ուսուցիչներին։ «Հանրակրթական էկոտուր» ամենամյա բնապահպանական ուսումնական նախագծի [...]
«ՄՇԱԿՈՒԹԱՅԻՆ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅՈՒՆ». ԲԱՑ ԴԱՍ ԱՐԵՆԻԻ ԴՊՐՈՑԱԿԱՆՆԵՐԻ ՀԱՄԱՐ
2017-10-31T14:24:31+00:00 27/04/2017|«Արփի» բնապատմական արգելոց|
«Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի մասնաճյուղ «Արփի» բնապատմական արգելոցի աշխատակիցներն Արենիի միջնակարգ դպրոցի 6-րդ դասարանի աշակերտների համար կազմակերպել են «Մշակութային ցեղասպանություն» թեմայով բաց դաս: Պատմության ուսուցչուհի Լուսինե Սարգսյանն [...]

Daily Archives: Thursday April 27th, 2017
По инициативе службы ИКО марза Ширак в связи с Международным днем охраны памятников и достопримечательных мест в Туфашене, одном из отдаленных сел марза Ширак, открылась выставка [...]
НИКОЛАЙ ТОКАРСКИЙ, ПЕРВЫЙ, КТО УДОСТОИЛСЯ ПРЕМИИ ИМ. ТОРОСА ТОРАМАНЯНА
2017-04-27T15:59:39+00:00 27/04/2017|Новостная лента|
Имя Николая Токарского, архитектора, историка архитектуры и арменоведа, тесно связано с историей изучения армянской архитектуры, это личность, внесшая большой вклад в данную сферу деятельности. Николай Токарский [...]
В АРЦАХЕ НАЙДЕНЫ НАДГРОБИЯ МЕЛИКОВ
2017-05-02T12:44:58+00:00 27/04/2017|Новостная лента|
Члены экспедиции ГНО “Государственная служба охраны исторической среды” при Министерстве экономики Республики Арцах с марта месяца ведут раскопки в селе Тог на территориях дворца мелика и [...]
ФОТОРЯД, СОЗДАННЫЙ УЧАЩИМИСЯ КОЛЛЕДЖА “МХИТАР СЕБАСТАЦИ”
2017-04-28T16:18:31+00:00 27/04/2017|Новостная лента|
26 апреля ГНО “Служба охраны памятников” посетили учащиеся и педагоги Ереванского образовательного комплекса “Мхитар Себастаци” и школы N 98 города Тбилиси. В рамках ежегодно осуществляемой природоохранной [...]