«Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ն այսօրվանից տնօրենի` գիտական աշխատանքների գծով նոր տեղակալ ունի: «Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Արա Թարվերդյանը ՊՄՊ մարզային ծառայությունների ղեկավարներին ներկայացնելով նոր փոխտնօրենին նշեց, որ Կարեն Փահլևանյանը կհամակարգի նաև մարզային ծառայությունների, ՊՈԱԿ-ի` օպերատիվ արձագանքման ու հուշարձանների պահպանության բաժինների աշխատանքը: Տնօրենի տեղակալ Սեյրան Առաքելյանի իրավասությունների շրջանակում էլ արգելոց-թանգարանների ու ՊՈԱԿ-ի տնտեսական աշխատանքների կազմակերպումը կլինի: Գիտական աշխատանքների գծով տնօրենի նախկին տեղակալ, պատմական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Աշոտ Փիլիպոսյանը կշակունակի իր գիտական ներուժը ներդնել ոլորտի զարգացման բնագավառում` զբաղեցնելով ՊՈԱԿ-ի գիտնական-քարտուղարի պաշտոնը:
ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Արա Թարվերդյանը ներկայացնելով նոր տեղակալին ասաց, որ վերջինս աշխատանքային հարուստ կենսագրություն ունի` դատավորի օգնական` Արարատի մարզում, ՀՀ նախագահի վերահսկողական ծառայություն, ՀՀ ԿԱ հարկային պետական ծառայության պետի օգնական: Մինչև վերջերս զբաղեցրել է ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության գյուղատնտեսական ծրագրերի մոնիթորինգի և վերլուծության վարչության պետի պաշտոնը: Կ.Փահլևանյանը պատմական գիտությունների թեկնածու է, ունի նաև իրավաբանական կրթություն ու հարկ եղած դեպքում ՊՈԱԿ-ի շահերը կներկայացնի նաև դատական ատյաններում:
Արա Թարվերդյանը շնորհակալություն հայտնեց Աշոտ Փիլիպոսյանին, համոզմունք հայտնելով, որ նա կշարունակի իր գիտելիքներն ու հմտությունները փոխանցել գործընկերներին գիտնական-քարտուղարի պաշտոնում:
«Սեյրան Առաքելյանին ևս ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել կատարած բարդ աշխատանքի համար, որի արդյունքում ձևավորված համակարգ կա: Մենք գոհ ենք այն համակարգից, որ ունենք», -ասաց ՊՈԱԿ-ի տնօրենը:
Նա հորդորեց աշխատանքին թիմային մոտեցում ցուցաբերել: Թարվերդյանի խոսքով , պատմամշակութային հուշարձանները ազգային արժեք են ու մեր աշխատանքը միտված է այդ արժեքների պահպանությանը:
Կ. Փահլևանյանն էլ վստահեցրեց, որ կներդնի բոլոր ջանքերը համատեղ ու արդյունավետ աշխատանքի կազմակերպման համար` ակնկալելով նաև Ա. Փիլիպոսյանի աջակցությունը:

2017-04-18T12:29:14+00:00 14/04/2017|Recent News|
“Security Service” NCSO has the new deputy director on scientific work. “Security Service” NSCO`s director Ara Tarverdyan introducing new deputy said that Karen Pahlevanyan will head regional services ,coordinate regional services organization`s work and preservation of departments. Deputy Director Seyran Arakelyan will organize capacity museums and also non-economic activities, former deputy director of scientific affairs, Doctor of Historical Sciences, Professor Ashot Piliposyan will continue investing its scientific potential in the field taking the organization’s secretary-scientist.
Ara Tarverdian talking about new Deputy said that has a rich history, the judge’s assistant in Ararat region, the president’s control service, assistant head of the State Tax Service o. Until recently, he was Head of the monitoring and analysis of agricultural projects of the Ministry of Agriculture. K.Pahlevanyan is candidate of historical sciences, has a law degree and where will be appropriate he will manage oto represent the interests of organization in the court.
Ara Tarverdyan thanked Mr. Piliposyan, expressing confidence that he will continue his knowledge and skills with colleagues in academic secretary.
” I would like to thank Seyran Arakelyan for his hard work, resulting in a system formed. We are pleased with the system that we have, “said the organization’s director.
He urged them to work in a team approach. Tarverdyan said that the historical and cultural monuments has national importance, and our work is aimed at the preservation of those values.
K. Pahlevanyan assured that he will make all efforts for joint and effective work organization also expecting A.Piliposyan`s support.