Թանգարանների միջազգային օրը նշվել է նաև Տավուշի մարզում: Բերդի Պատմության և կենցաղի թանգարանը ևս մարդաշատ է եղել: Արհեստագործական ուսումնարանի, հանրակրթական դպրոցների աշակերտներ, ժամկետային զինծառայողներ, այցելուներ հնարավորություն են ունեցել ծանոթանալու ՊՄՊ Տավուշի մարզային ծառայության ու թանգարանի ջանքերով թարմացված ցուցադրությանը:
Առաջին անգամ այցելուների դատին են ներկայացվել տեղացի երիտասարդ նկարիչներ Գևորգ Անանյանի (ջրանկար), Հասմիկ Աբգարյանի (գեղանկար-գոբելեն), Արտուշ Հարությունյանի (լուսանկարներ), Միշա Հովհաննիսյանի (գծանկար), Արմինե Արզումանյանի (գեղանկար) հայրենի հուշարձաններին և հիասքանչ բնությանը վերաբերող աշխատանքներ:
Թանգարանի մշտական և ժամանակավոր ցուցադրությունների մասին այցելուներին պատմել է նաև ՊՄՊ Տավուշի մարզային ծառայության պետի տեղակալ Ռաֆիկ Մուրադյանը:

International Museum Day was also celebrated in Tavush Region . Museum of History and Life was too crowded. Vocational school students, secondary schools, conscripts, visitors had the opportunity to familiarize themselves with the updated museum exhibition refreshed by the efforts of Tavush Regional Service.
First time were presented to visitors works of local young artists George Ananyan / Aquarelle / Hasmik Abgaryan / painting, tapestry / Ashot Harutyunyan / photos / Misha’s / drawing / Armine Arzumanyan / paintings / on national monuments and beautiful nature.
Museum’s permanent and temporary exhibitions presented to visitors deputy head of Tavush Regional service Rafik Muradyan.