Փետրվարի 28-ին լրանում է «Մեծամոր» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի շենքը նախագծած (1968-69 թթ․) ճարտարապետ Մակաբե Մանուելյանի ծննդյան 93-ամյակը:
Թանգարանի շենք ունենալու առաջարկն արել էր Մեծամոր հնավայրի հայտնաբերման և ուսումնասիրության գործում մեծ ավանդ ունեցող երկրաբան, հնագիտական պեղումների համաղեկավար Կորյուն Մկրտչյանը։ Թանգարանի շենքի բացումը 1970 թ. է եղել։
Անվանի ճարտարապետ Մ․ Մանուելյանը նախագծել է նաև Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի շենքը, Երկաթուղայինների մշակույթի տունը Երևանում, ճարտարապետ Ս. Սաֆարյանի հետ՝ ՀԽՍՀ ԳԱ Մաթեմատիկայի, մեխանիկայի և երկրաբանության ինստիտուտների մասնաշենքերը և այլն:

СЕГОДНЯ ИСПОЛНЯЕТСЯ 93 ГОДА СО ДНЯ РОЖДЕНИЯ АРХИТЕКТОРА МАКАБЕ МАНУЕЛЯНА
28 февраля исполняется 93 года со дня рождения архитектора Макабе Мануэляна, спроектировавшего здание историко-археологического музея-заповедника «Мецамор» (1968-69 гг).
Предложение о создании здания музея сделал геолог Корюн Мкртчян, внесший большой вклад в обнаружение и изучение древнего поселения Мецамор. Открытие здания музея было в 1970 году.
Известный архитектор М. Мануэлян спроектировал также здание Государственного инженерного университета Армении, Дом Культуры железнодорожников в Ереване, совместно с архитектором С.Сафаряном —корпуса Институтов математики, механики и Геологии АН Арм. ССР и др.