Monthly Archives: February 2016
ՊՄՊ Գեղարքունիքի մարզային ծառայության նախաձեռնությամբ «Պահենք ու պահպանենք մեզ շրջապատող եկեղեցիներն ու մատուռները» թեմայով բաց դաս է անցկացվել Գեղամավանի Աշոտ Աբրահամյանի անվան միջնակարգ դպրոցում: Բաց դասն [...]
ՊՈԱԿ-Ի ՏՆՕՐԵՆՆ ԱՅՑԵԼԵԼ Է ՎԱՅՈՑ ՁՈՐԻ ՄԱՐԶ
2018-03-29T16:00:42+00:00 29/02/2016|Վայոց Ձոր|
«Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Վլադիմիր Պողոսյանը փետրվարի 27-ին աշխատանքային այց է կատարել Վայոց Ձորի մարզ` տեղում ծանոթացել հուշարձանների պահպանությանը, ուսումնասիրել առկա [...]
ԶԻՆԾԱՌԱՅՈՂՆԵՐԸ ՀԵՏԱՔՐՔՐՎԵԼ ԵՆ ԿՈՏԱՅՔԻ ՄԱՐԶԻ ՀՈՒՇԱՐՁԱՆՆԵՐՈՎ
2021-11-17T14:11:14+00:00 29/02/2016|Կոտայք, Լրահոս|
ՊՄՊ Կոտայքի մարզային ծառայության նախաձեռնությամբ՝ Կոտայքի մարզում տեղակայված N զորամասում, իրականացվել է Հայոց բանակի 24-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառում: Բանակ-կրթություն-մշակույթ եռակողմ համաձայնագրի շրջանակներում իրականացված միջոցառմանը մասնակցել են [...]
ԳԱՆՁԱԳՈՂԵՐԸ ՀՈՒՇԱՐՁԱՆԻ ՏԱՐԱԾՔԻՑ ՈՒՐԱՐՏԱԿԱՆ ԺԱՄԱՆԱԿԱՇՐՋԱՆԻ ԴՐԱՄՆԵՐ, ՃԱՐՄԱՆԴՆԵՐ, ԶԱՆԳԱԿՆԵՐ ԵՆ ՏԱՐԵԼ
2021-11-17T14:09:04+00:00 26/02/2016|Արմավիր, Լրահոս|
Hushardzan.am-ը տեղեկացրել էր, որ փետրվարի 24-ին Արմավիրի մարզի «Քաղաքատեղի Արգիշտիխինիլի» հուշարձանի տարածքում /պետ. ցուցիչ՝ 3.71.1/ Արմավիրի մարզի ոստիկանության աշխատակիցների օպերատիվ միջոցառումների արդունքում հայտնաբերվել և ոստիկանության բաժանմունք [...]
ԿՈՏԱՅՔԻ ՄԱՐԶՈՒՄ ՆՇԵԼ ԵՆ ՀԱՅՈՑ ԲԱՆԱԿԻ 24-ՐԴ ՏԱՐԵԴԱՁԸ
2021-11-17T14:11:16+00:00 26/02/2016|Կոտայք, Լրահոս|
ՊՄՊ Կոտայքի մարզային ծառայության նախաձեռնությամբ՝ բանակ-կրթություն-մշակույթ եռակողմ համաձայնագրի շրջանակներում, Հայոց բանակի 24-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառում է անցկացվել Հրազդանի թիվ 4 հիմնական դպրոցում: Միջոցառմանը ներկա են եղել [...]
ԱՐԵՎՄՏՅԱՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀՈՒՇԱՐՁԱՆՆԵՐԻ ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐԸ ԴԱՐՁՅԱԼ ԴՊՐՈՑԱԿԱՆՆԵՐԻ ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅԱՆ ԿԵՆՏՐՈՆՈՒՄ ԵՆ
2021-11-17T14:16:30+00:00 24/02/2016|Երեվան, Լրահոս|
ՊՄՊ Երևանի մարզային ծառայության, «Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի գիտամեթոդական աշխատանքների և ցուցադրությունների բաժնի նախաձեռնությամբ Արևմտյան Հայաստանի հուշարձանների մասին պատմող «Հիշողության վկաներ» լուսանկարների շրջիկ ցուցահանդեսն այս անգամ բացվել [...]
ՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆ ՎԱՐԺԱՆՔԸ ԿՕԳՆԻ ՃԻՇՏ ՈՒ ԱՐԱԳ ԿՈՂՄՆՈՐՈՇՎԵԼ ՀՆԱՐԱՎՈՐ ԱՐՏԱԿԱՐԳ ԻՐԱՎԻՃԱԿԻ ԴԵՊՔՈՒՄ
2016-02-29T15:12:08+00:00 24/02/2016|Լրահոս|
«Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի ՔՊ և ԱԻ 2016 թ. հիմնական միջոցառումների պլանի համաձայն, ս.թ. փետրվարի 24-ին անցկացվեց` «Հրդեհի դեպքում աշխատակիցների, մշակութային և նյութական արժեքների պաշտպանության կազմակերպումը» թեմայով [...]
ԳԱՆՁԱԳՈՂՈՒԹՅՈՒՆ` ՀՈՒՇԱՐՁԱՆԻ ՏԱՐԱԾՔՈՒՄ
2021-11-17T14:09:06+00:00 24/02/2016|Արմավիր|
Փետրվարի 24-ին Արմավիրի մարզի «Քաղաքատեղի Արգիշտիխինիլի» հուշարձանի տարածքում /պետ. ցուցիչ՝ 3.71.1/ Արմավիրի մարզի ոստիկանության աշխատակիցների օպերատիվ միջոցառումների արդունքում հայտնաբերվել և ոստիկանական բաժանմունք բերման է ենթարկվել հուշարձանի [...]
ՀԱՅՈՑ ԲԱՆԱԿԻՆ ՆՎԻՐՎԱԾ ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄ ՎԱՅՈՑ ՁՈՐԻ ՄԱՐԶՈՒՄ
2018-03-29T16:00:42+00:00 24/02/2016|Վայոց Ձոր|
«Արփի» բնապատմական արգելոցի վարիչ Շաքե Ղարախանյանի նախաձեռնությամբ, Հայոց բանակի օրվան նվիրված «Մենք հզոր ենք մեր բանակով» խորագրով, միջոցառում է անցկացվել Արենիի միջնակարգ դպրոցում, որին ներկա են [...]
ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔԻ ԴՊՐՈՑԱԿԱՆՆԵՐԸ ԾԱՆՈԹԱՑԵԼ ԵՆ ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆԻ ՀՈՒՇԱՐՁԱՆՆԵՐԻՆ
2021-11-17T14:09:55+00:00 24/02/2016|Գեղարքունիք, Լրահոս|
ՊՄՊ Գեղարքունիքի մարզային ծառայության նախաձեռնությամբ Ճամբարակի տարածաշրջանի Մարտունի գյուղի միջնակարգ դպրոցում անցկացվել է բաց դաս՝ «Տարածաշրջանում գտնվող հուշարձանները և դրանց ներկայիս վիճակը» թեմայով: ՊՄՊ Գեղարքունիքի մարզային [...]
ՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆ ՎԱՐԺԱՆՔ «ՊԱՀՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅՈՒՆ» ՊՈԱԿ-ՈՒՄ
2016-02-25T15:19:44+00:00 23/02/2016|Uncategorized|
Համաձայն «Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի ՔՊ և ԱԻ ու Տարածքային Կառավարման և Արտակարգ Իրավիճակների նախարարության 2016 թ. հիմնական միջոցառումների պլանի` ս.թ. փետրվարի [...]
ԿՈՏԱՅՔԻ ՄԱՐԶՈՒՄ 14-ՐԴ ԴԱՐԻ ԵԿԵՂԵՑՈՒ ԾԱԾԿ Է ՓԼՈՒԶՎԵԼ
2021-11-17T14:11:20+00:00 22/02/2016|Կոտայք, Լրահոս|
«Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի ՊՄՊ Կոտայքի մարզային ծառայության հուշարձանների պահապան Ս. Կարապետյանը Նաիրիի տարածաշրջանի Գետամեջ համայնք կատարած հերթական շրջայցի ժամանակ արձանագրել է, որ գրեթե ամբողջությամբ փլուզվել է [...]

Monthly Archives: February 2016
Hushardzan.am уже сообщал, что 24 февраля на территории памятника «Городище Аргиштихинили» /гос. индекс 3.71.1/ марза Армавир оперативными действиями сотрудников полиции марза были задержаны и доставлены в [...]
УЧЕБНАЯ ТРЕНИРОВКА ПОМОЖЕТ БЫСТРО И ПРАВИЛЬНО СРЕАГИРОВАТЬ В СЛУЧАЕ ЧРЕЗВЫЧАЙНОЙ СИТУАЦИИ
2016-02-29T15:12:08+00:00 24/02/2016|Новостная лента|
24 февраля сего года, согласно с планом основных мероприятий на 2016 год ГНО «Служба по охране» ГО и ЧС, в ГНО «Служба по охране» прошла учебная [...]
МЕРОПРИЯТИЕ ПОСВЯЩЕННОЕ АРМЯНСКОЙ АРМИИ В ВАЙОЦ ДЗОРЕ
2018-03-29T16:00:42+00:00 24/02/2016|Вайоц Дзор|
По инициативе заведующей заповедником «Арпи» Шаке Караханян в средней школе Арени прошло мероприятие «Мы могущественны нашей армией», приуроченное ко дню Армянской армии. На мероприятии присутствовали старшеклассники, [...]
ШКОЛЬНИКИ ГЕГАРКУНИКА ОЗНАКОМИЛИСЬ С ПАМЯТНИКАМИ ОБЛАСТИ
2021-11-17T14:09:55+00:00 24/02/2016|Гегаркуник, Новостная лента|
По инициативе региональной службы ОИС Гегаркуника в средней школе села Мартуни Чамбаракской области был проведен открытый урок на тему «Памятники области и их состояние на текущий [...]
В МАРЗЕ КОТАЙК РУХНУЛА КРЫША ЦЕРКВИ 14-ГО ВЕКА
2021-11-17T14:11:20+00:00 22/02/2016|Котайк, Новостная лента|
Хранитель памятников региональной службы ОИС Котайка ГНО «Служба по охране» С. Карапетян, во время очередного визита в общину Гетамеч области Наири зафиксировал, что крыша церкви /гос. [...]
ПУБЛИКАЦИИ ГНО НАПРАВЛЕНЫ НА ПОПУЛЯРИЗАЦИЮ ИСТОРИКО-КУЛЬТУРНОГО НАСЛЕДИЯ
2016-02-26T12:46:27+00:00 18/02/2016|Новостная лента|
В IV-ом триместре 2014 и в 2015 гг. ГНО «Служба по охране исторической среды и историко-культурных музеев-заповедников» опубликовала 18 наименований книг. Ранее на суд читателей были [...]
КРЕПОСТЬ «СЕДВУ» (XIII в.)
2018-03-29T15:58:06+00:00 15/02/2016|Лори, Памятники Лори, Новостная лента|
марз Лори, с. Качачкут, гос.индекс 5.54.1 Крепость «Седву» находится между общинами Акори и Качачкут, в одноименном ущелье, на обочине дороги, на территории местности «Гули блур гаш». [...]
СЕЛИЩЕ «КАРАКОЮН» (ЧЕРНАЯ ОВЦА)
2018-03-29T15:53:45+00:00 15/02/2016|Арарат, Памятники Арарата, Новостная лента|
марз Арарат, с. Айгаван, гос.индекс 3.8.2 Селище «Каракоюн» или «Черная овца» находится на мысе, образованном ущельями правосторонней долины реки Веди. Это одно из древнейших поселений провинции [...]
2018-03-29T15:59:55+00:00 12/02/2016|Сюник, Новостная лента, Памятники Сюуника|
гос.индекс 8.3.2 Селище Старый Горис находится восточнее города Горис, на левобережье одноименной реки. Интерес представляют, сохранившиеся на территории селища своеобразные средневековые церкви и часовни, пещерные жилища, [...]
УЧАЩИЕСЯ ПРЕДСТАВИЛИ ПАМЯТНИКИ ЗАПАДНОЙ АРМЕНИИ
2021-11-17T14:16:32+00:00 12/02/2016|Ереван, Новостная лента|
По инициативе региональной службы ОИС Еревана и отдела научно-методических работ и выставок ГНО «Служба по охране» в старшей школе N127 имени Левона Арисяна г. Еревана был [...]
СТАТУЭТКА ЛЯГУШКИ В «МЕЦАМОРЕ»
2017-10-31T16:16:37+00:00 10/02/2016|Историко-археологоческий музей-заповедник “Мецамор”, Новостная лента|
В новой экспозиции историко-археологического музея-заповедника «Мецамор» представлена некоторая часть археологических находок, обнаруженных во время раскопок 1960- 2014 гг. В фондах музея-заповедника хранятся 280002 музейных предмета, из [...]