Monthly Archives: November 2018
«Խաչքարերին նոր կյանք» ծրագրի շրջանակում, խաչքարերի ամրակայման աշխատանքներ են իրականացվել Արարատի և Արագածոտնի մարզերում։   ՊՄՊ Արարատի մարզային ծառայության պետի և աշխատակիցների ջանքերով «Խոսրովի պետական անտառ» [...]
ԴՊՐՈՑԱԿԱՆՆԵՐԻՆ ՆԵՐԿԱՅԱՑՎԵԼ ԵՆ ԱՐԱՐԱՏԻ ԱՌԱՎԵԼ ՀԱՅՏՆԻ ՀՈՒՇԱՐՁԱՆՆԵՐՆ ՈՒ ՀԻՆ ԵՐԵՎԱՆԻ ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ
2018-12-03T15:46:36+00:00 27/11/2018|Արարատ, Լրահոս|
ՊՄՊ Արարատի մարզային ծառայության և Զանգակատուն համայնքի միջնակարգ դպրոցի համատեղ նախաձեռնությամբ, բարձր դասարանների աշակերտների համար, կրթօջախում անցկացվել է «Ճանաչենք, պահպանենք» խորագրով բաց դաս: Բաց դասի ընթացքում [...]
ԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԱԿՏԻՎԱՑՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՈՒ ԱՐՑԱԽԻ ՀՈՒՇԱՐՁԱՆՆԵՐԻ ՊԱՀՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՈԼՈՐՏՈՒՄ
2019-01-15T11:01:43+00:00 27/11/2018|Արցախ, Լրահոս|
Անցնող տարում  Արցախի  Հանրապետության  մի շարք  հուշարձանների տարածքներում հնագիտական արշավախմբերը  աշխատանքներ  են  իրականացրել  ու  հետաքրքիր  բացահայտումներ արել: Արցախի  մեր  գործընկերները  խոստանում են  գործակցությունը ամրապնդել  ոչ  միայն  [...]
ԳԵՐՄԱՆԻԱՅՈՒՄ ԱՆՑԿԱՑՎԵԼ ԵՆ ԵՎՐՈՊԱԿԱՆ ՄՇԱԿՈՒԹԱՅԻՆ ԺԱՌԱՆԳՈՒԹՅԱՆԸ ՆՎԻՐՎԱԾ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎՆԵՐ
2018-12-26T09:55:00+00:00 26/11/2018|Լրահոս|
Գերմանիայի  Դաշնության  Լայպցիգ և Վեյմար քաղաքներում անցկացված «Եվրոպական ժառանգության կամավորների գործընկեր»  ծրագրերի համակարգողների և «Կամավորության լավագույն մոդելները` Եվրոպական մշակութային ժառանգության համար» խորագրերը կրող  համաժողովներին մասնակցել է [...]
ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՊԱՅՄԱՆԱԳԻՐ Է ՍՏՈՐԱԳՐՎԵԼ ԼԻԲԱՆԱՆԻ ՀԱՅԿԱԶՅԱՆ ՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆԻ ՀԵՏ
2018-11-23T15:55:20+00:00 23/11/2018|Լրահոս|
«Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ը դեռ նախորդ  տարի համագործակցության եզրեր էր ուրվագծել Բեյրութի Հայկազյան համալսարանի հետ: Միջին Արևելքում կես դարից ավելի գիտակրթական ու [...]
ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄՆԵՐ ՍՅՈՒՆԻՔԻ ՄԱՐԶՈՒՄ
2018-11-28T10:43:06+00:00 16/11/2018|Սյունիք, Լրահոս|
ՊՄՊ Սյունիքի մարզային ծառայության պետի տեղակալ Գարիկ Մարությանը և հուշարձանների պահապանները Վահանավանք վանական համալիր տարածքում իրականացրել են սանիտարական մաքրման և բարեկարգման աշխատանքներ։ Մաքրվել է համալիրի հետնամասով [...]
«ՀԻՆ ՈՒ ՆՈՐ ԵՐևԱՆ» ՑՈՒՑԱԴՐՈՒԹՅԱՆ ՎԱՎԵՐԱԳՐԵՐԸ ՆԵՐԿԱՅԱՑՎԵԼ ԵՆ ԿՈՏԱՅՔԻ ՄԱՐԶՈՒՄ
2018-11-28T10:43:49+00:00 16/11/2018|Կոտայք, Լրահոս|
ՊՄՊ Կոտայքի մարզային ծառայության և ՊՈԱԿ-ի  մշակութային միջոցառումների կազմակերպման և մարքեթինգի բաժնի նախաձեռնությամբ, Չարենցավանի  քաղաքապետարանի  մշակույթ բաժնի և Գարզուի անվան  արվեստի  դպրոցի   համագործակցությամբ  կրթօջախում բացվել է [...]
ԱՐԱՐԱՏԻ ՄԱՐԶՈՒՄ ԽԱՉՔԱՐԵՐ ԵՆ ԱՄՐԱԿԱՅՎԵԼ
2018-11-29T11:16:12+00:00 16/11/2018|Արարատ, Լրահոս|
«Խաչքարերին նոր կյանք» ծրագրի շրջանականերում ՊՄՊ Արարատի մարզային ծառայության աշխատակիցներն իրականացրել են խաչքարերի ամրակայման աշխատանքներ։ Մարզային ծառայության պետ Ռոման Կարապետյանի գլխավորությամբ աշխատակիցները Եղեգնավան համայնքի «Քսուզ» գյուղատեղիի [...]
ԱՆՑԱԿԱՑՎԵԼ Է ԵՐԵՎԱՆԻ ՀՈՒՇԱՐՁԱՆՆԵՐԻ ԹԵՄԱՅՈՎ ՎԻԿՏՈՐԻՆԱ-ՄՐՑՈՒՅԹ
2018-12-03T15:45:06+00:00 15/11/2018|Երեվան, Լրահոս|
«Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի մշակութային միջոցառումների կազմակերպման և մարքեթինգի բաժնի, ՊՄՊ Երևանի մարզային ծառայության համատեղ նախաձեռնությամբ Երևանի Գևորգ Չաուշի անվան թիվ 188 միջնակարգ  դպրոցում անցկացվել է [...]
ՎԵՐԱԶԻՆՎԵԼ Է «ՄԵԾԱՄՈՐ» ԱՐԳԵԼՈՑ-ԹԱՆԳԱՐԱՆԻ ԱՆՎՏԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳԸ
2018-11-16T14:30:12+00:00 15/11/2018|«Զվարթնոց» պատմամշակութային արգելոց-թանգարան, Լրահոս|
«Մեծամոր» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի անվտանգության համակարգը  վերազինվել  է  նոր` ժամանակակից տեսախցիկներով: Աշխատանքներն ավարտվել են նախորդ շաբաթ: 16 տեսախցիկներն արդեն արձանագրում են ոչ միայն արգելոց-թանգարանի հարակից տարածքի,  այլև` [...]
ԻՆՉ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅԱՆ ԵՆ ԵՆԹԱՐԿՎԵԼ ՍՅՈՒՆԻՔԻ ՈՐՈՇ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐԵՐ․ ԱՐՁԱՆԱԳՐՈՒՄ Է ԳՈՒՐՈՍԻ ԱԼԲՈՄԻ ՍՏԵՂԾԱԳՈՐԾԱԿԱՆ ԽՈՒՄԲԸ
2018-12-18T15:28:10+00:00 15/11/2018|Սյունիք, Լրահոս|
ՀԽՍՀ  վաստակավոր  նկարիչ  Գուրոսի (Գուրգեն Պարոնյան) Սյունիքին նվիրված լուսանկարների  ալբոմի պատրաստման  վրա  աշխատող ստեղծագործական խմբի անդամները այս օրերին Սյունիքի մարզում են և արդեն հասցրել են լինել [...]
«ՊԱՀՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅՈՒՆ» ՊՈԱԿ-Ը ՄԱՍՆԱԿՑՈՒՄ Է «ԹԱՆԳԱՐԱՆԱՅԻՆ ԷՔՍՊՈ 2018Թ.» ՑՈՒՑԱԴՐՈՒԹՅԱՆԸ
2018-12-18T15:33:31+00:00 12/11/2018|Լրահոս|
ՀԲԸՄ Հայաստանի պատկերասրահում այսօր տեղի է ունեցել  «Թանգարանային էքսպո 2018թ.» ցուցադրության բացումը: Ներկայացված  34  թանգարանները առաջիկա օրերին  հնարավորություն  կունենան  հետաքրքիր ու կրթական ծրագրերով ներկայանալ այցելուներին: Առանձին [...]

Monthly Archives: November 2018
В рамках программы «Новая жизнь хачкарам», были проведены работы по укреплению хачкаров в Араратской и Арагацотнской областях. Благодаря усилиями начальника и сотрудников региональной службы ОИС Арарата, [...]
ШКОЛЬНИКИ ОЗНАКОМИЛИСЬ С НАИБОЛЕЕ ИЗВЕСТНЫМИ ПАМЯТНИКАМИ АРАРАТА И ФОТОГРАФИЯМИ СТАРОГО ЕРЕВАНА
2018-12-03T15:46:36+00:00 27/11/2018|Арарат, Новостная лента|
По совместной инициативе региональной службы ОИС Арарата и средней школы общины Зангакатун, для старшеклассников был проведен открытый урок под названием «Познаем, сохраним». В ходе открытого урока [...]
В уходящем году на территориях ряда памятников Республики Арцах археологическими экспедициями были проведены соответствующие работы и сделаны интересные открытия. Наши коллеги из Арцаха обещают укрепить сотрудничество [...]
Заместитель начальника региональной службы ОИС Сюника Наира Айрапетян Гарик Марутян и хранители памятников провели на территории монастырского комплекса Ваанаванк ряд санитарно-очистительных и благоустроительных работ. В [...]
По инициативе региональной службы ОИС Котайка и Отдела по организации культурных мероприятий и маркетинга ГНО, в сотрудничестве с Отделом культуры муниципалитета Чаренцавана и Школой искусств имени [...]
В АРАРАТСКОМ МАРЗЕ УКРЕПЛЕНЫ ХАЧКАРЫ
2018-11-29T11:16:12+00:00 16/11/2018|Арарат, Новостная лента|
В рамках проекта «Новая жизнь хачкарам» сотрудники региональной службы ОИС провели ряд работ по укреплению хачкаров. Во главе с начальником региональной службы Романом Карапетяном, сотрудники выровняли [...]
СОСТОЯЛСЯ КОНКУРС-ВИКТОРИНА НА ТЕМУ «ПАМЯТНИКИ ЕРЕВАНА»
2018-12-03T15:45:06+00:00 15/11/2018|Ереван, Новостная лента|
По совместной инициативе Отдела организации культурных мероприятий и маркетинга ГНО «Служба охраны памятников» и региональной службы ОИС Еревана,  в Ереванской школе-интернате №188 имени Геворга Чауша был [...]
КАКИМ ИЗМЕНЕНИЯМ ПОДВЕРГЛИСЬ НЕКОТОРЫЕ ПОСЕЛЕНИЯ СЮНИКА: ФИКСИРУЕТ ТВОРЧЕСКАЯ ГРУППА ФОТОАЛЬБОМА ГУРОСА
2018-12-18T15:28:10+00:00 15/11/2018|Сюник, Новостная лента|
Члены творческой группы, работающей над подготовкой альбома фотографий заслуженного художника Армянской ССР  Гуроса (Гурген Паронян), посвященных  Сюнику, в эти дни находятся Сюникской области и уже успели [...]
ГНО «СЛУЖБА ОХРАНЫ ПАМЯТНИКОВ» УЧАСТВУЕТ В ВЫСТАВКЕ «МУЗЕЙНОЕ ЭКСПО – 2018»
2018-12-18T15:33:31+00:00 12/11/2018|Новостная лента|
В галерее АВБС Армении сегодня состоялось открытие выставки «Музейное Экспо - 2018». В ближайшие дни 34  музея будут иметь возможность представиться перед посетителями  с интересными и [...]
ДИРЕКЦИЯ ГНО ГОТОВА ОКАЗАТЬ СОДЕЙСТВИЕ СОЗДАНИЮ МУЗЕЯ В СЕЛЕ ОРОМ
2019-01-15T11:49:06+00:00 05/11/2018|Ширак, Новостная лента|
В Ширакской области насчитывается более 2500 памятников. Охрана этих памятников осуществляется сотрудниками ГНО «Служба по охране исторической среды и историко-культурных музеев-заповедников». Они не только охраняют и [...]
В АРАРАТСКОM МАРЗЕ ВЫРОВНЕНЫ И УКРЕПЛЕНЫ
2018-11-28T10:30:21+00:00 05/11/2018|Арарат, Новостная лента|
Благодаря усилиям сотрудников региональной службы ОИС Арарата были выровнены и укреплены хачкары (15-16 вв.), учтенные на территории селища «ЗНДЖРЛУ», расположенного в 6 км от села Лусашох. [...]
РАБОЧАЯ ВСТРЕЧА ДИРЕКЦИИ ГНО С ГУБЕРНАТОРОМ ШИРАКСКОЙ ОБЛАСТИ
2018-11-28T10:47:23+00:00 03/11/2018|Ширак, Новостная лента|
Состоялась рабочая встреча директора ГНО «Служба по охране исторической среды и историко-культурных музеев-заповедников» Ара Тарвердяна с губернатором ширакской области Кареном Саруханяном. На встрече также присутствовали заместитель [...]